Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

SPŁYWY KAJAKOWE RZEKAMI

BIEBRZĄ CZARNĄ HAŃCZĄ JEGRZNIĄ KRUTYNIĄ NARWIĄ PISĄ ROSPUDĄ

Wolno Biebrza sobie płynie po własnej, też dzikiej dolinie.
Wolno Biebrza sobie płynie po własnej, też dzikiej dolinie.
Wartką Hańczą kajaki tańczą.
Wartką Hańczą kajaki tańczą.
Jadąc krętą Jegrznią zmierzymy się z Biebrzą.
Jadąc krętą Jegrznią zmierzymy się z Biebrzą.
Kajakami, pychówkami relaksowo sobie płyną, bezpieczną Krutynią.
Kajakami, pychówkami relaksowo sobie płyną, bezpieczną Krutynią.
Na uroczej Krutyni, woda słońcem się mieni.
Na uroczej Krutyni, woda słońcem się mieni.
Spływ zatrzymany, więc Rospuda darzy turystom swe leśne polany.
Spływ zatrzymany, więc Rospuda darzy turystom swe leśne polany.
Na i w Rospudzie.
Na i w Rospudzie.
Jazda była dobra, nadto urozmaicona, robotą bobra.
Jazda była dobra, nadto urozmaicona, robotą bobra.
Kanał Augustowski; śluza w Sosnówku.
Kanał Augustowski; śluza w Sosnówku.
Lęg 4 m. od nurtu rzeki. Za kilka tygodni rodzina się zwiększy.
Lęg 4 m. od nurtu rzeki. Za kilka tygodni rodzina się zwiększy.
Rodzice zabezpieczają młode z obydwóch stron.
Rodzice zabezpieczają młode z obydwóch stron.
Wierni towarzysze kajakarzy.
Wierni towarzysze kajakarzy.
Spływ w niezmąconej ciszy!
Spływ w niezmąconej ciszy!
Rzeka wchłonieta przez las?
Las zatopiony w rzece?
Rzeka wchłonieta przez las? Las zatopiony w rzece?
Hej marudy; trzymajcie się z dala od Rospudy!
Hej marudy; trzymajcie się z dala od Rospudy!

SPŁYW rz. BIEBRZĄ, 135km, 9 dni, w tym 2 dni zwiedzania Biebrzańskiego Parku Narodowego -BPN.
Źródła rz. Biebrzy znajdują się przy granicy z Białorusią. Rzeka na całej długości nie jest regulowana. Płynie wolnym nurtem przez mokradłową, polodowcową dolinę, tworząc mnóstwo zakrętów, odgałęzień, starorzeczy i bezodpływowych jeziorek. Po 164 km uchodzi do rzeki Narwi. Na całej długości wytworzyła Biebrza wyjątkowy, niepowtarzalny krajobraz i wielość wartościowych form przyrodniczych. Trasa spływu  przebiega w całości przez Biebrzański Park Narodowy.
1 dzień. Spotkanie grupy z przewodnikiem-kierownikiem spływu w Wiźnie k. Łomży. Przejazd mikrobusem w okolice startu spływu. Po trasie obserwacje przyrody BPN i zwiedzanie; zabytkowej carskiej twierdzy obronnej z XIX w., wystawy w Centrum Edukacyjnym przy siedzibie dyrekcji BPN i obejrzenie filmu przyrodniczego. Noclegi i posiłki w leśniczówce Trzyrzeczki, należącej do BPN. Ciekawostki  przyrodnicze.     2 - 4 dzień. Spływ od Lipska do Jasionowa - 57 km. Po trasie zatrzymania na obejrzenie b. rzadkich, chronionych roślin i ciekawego muzeum regionalnego w Sztabinie. Przejazd mikrobusem na 2 noclegi i posiłki w leśniczówce Grzędy należącej do Parku Biebrzańskiego.
5 dzień. Zwiedzanie słynnego rezerwatu "Czerwone Bagno" w którym są   osobliwości przyrodnicze i historyczne. Wędrówki po szlakach.
6 - 9 dzień. Spływ Jasionowo - Wizna 78 km. Noclegi w 2 kwaterach agroturystyki we wsi Mścichy. Zakonczenie.
Spływ może być kontynuowany rz. Narwią z Wizny do Nowogrodu przez kolejne 3 dni, 60km.
UWAGI organizacyjne. Turystom organizator zapewnia /w niżej podanych cenach/, następujące świadczenia: środek transport od Wizny, po terenie i do zakończenia spływu, noclegi, 2 posiłki dziennie, kajaki turystyczne z wyposażeniem, przewodnictwo- pilotaż od startu do mety, karty wstępu na szlaki wodne i lądowe, Parku Narodowego, ubezpieczenie NNW. Cena: osoba/dzień, 150 zł w grupie 2 - 25 osobowej. 
Termin spływów: okres od 1.05 do 30.09, po zgłoszeniu się grupy od 2 do 25 osób. Przy wyborze przez spływowiczów zmniejszonych świadczeń, np. posługiwanie sie własnym transportem, noclegi w namiotach lub własne wyżywienie; ceny, po uzgodnieniach, odpowiednio niższe. Młodzież od 12 do 16 lat wyłącznie z rodzicami lub prawnymi opiekunami albo za ich pisemną zgodą. 
Spływ tratwą. Rzeką Biebrzą można spływać dostosowaną tratwą wyposażoną w: domek z 4 miejscami do spania, miejsce na namiot na pokładzie, mini kuchnia oraz pokład leżakowo-obserwacyjny . Warunki zapewniają; znakomitą obserwację przyrody, optymalną sytuację do wędkowania i pełny relaks w rozległym środowisku naturalnym. Szczegóły i warunki spływu tratwą do uzgodnienia, po zgłoszeniu się conajmniej 2 osób. Przykładowa cena za 4 dni spływu; 2 - 4 osób - 900zł, 5 -6 osób 1000zł. Śpiwory własne uczestników. W cenie; tratew z wyposażeniem, w tym materace, sprzęt do przyrządzania posiłków, dowóz tratwy i wodowanie, zezwolenie na spływ i ubezpieczenie nnw, mapka spływu, instruktaż przewodnika w zakresie zasad bezpieczeństwa.

SPŁYW rz. CZARNĄ HAŃCZĄTrasa 49 km od jez. Wigry do śluzy Mikaszówka przez 3 dni. Po trasie atrakcje przyrodnicze i regionalne. Końcowe odcinki Czarnej Hańczy uważane są przez wielu kajakarzy za najpiękniejsze w Polsce. Uwagi organizacyjne. Cena 150zł osoba/doba z noclegami w kwaterach agroturystycznych, 2 posiłki/doba, sprzęt wodny, pilot-opiekun, samochód do przewozu po terenie, ubezpieczenie. Na życzenie, spływ może być kontynuowany Kanałem Augustowskim do zbiegu z rzeką Biebrzą, przez kolejne 4 dni, trasa 70 km.

SPŁYW rz. JEGRZNIĄ  i KANAŁEM WOZNAWIEJSKIM.
Trasa: Rajgród - Goniądz, 66 km, 6 dni, w tym zwiedzanie rezerwatu "Czerwone Bagno" i atrakcyjnej historycznej Twierdzy Osowiec. Miejsce spotkania uczestników; Rajgród. Rzeka na całej długości nie jest uregulowana. Trasa na 2/3 długości biegnie przez bezkresne, malownicze i wartościowe przyrodniczo tereny Biebrzańskiego Parku. Spływowicze znajdą się w jednym z najdzikszych i odludnych obszarów w Polsce. Szlak polecany szczególnie miłośnikom ptaków, rzadkich roślin i obserwatorom dzikich ssaków.  Cena; 150zł osoba/doba, ujmuje: sprzęt pływający z wyposażeniem, opłatę zezwoleń i kart wstępu, noclegi w kwaterach agroturystycznych, 2 posiłki dziennie, przewodnictwo i pilotaż, pojazd do przewozów w terenie, ubezpieczenie nnw.

SPŁYW rz. KRUTYNIĄ  Spływ jest organizowany najciekawszym odcinkiem rzeki i przebiega w granicach Mazurskiego Parku Krajobrazowego, gdzie występuje wiele atrakcji przyrodniczych i obiektów historycznych.
Trasa: Babięta - jez. Bełdany, długość 70 km. Czas 5 dni,
w tym zwiedzanie. Spotkanie uczestników; wieś Spychowo. Cena z pełną obsługą 160zł osoba/doba, ujmuje: zakwaterowanie w gospodarstwie agroturystycznym i ośrodku kempingowym nad rzeką, 3 posiłki dziennie, przewozy uczestników z rzeki do kwater i odwrotnie, kajaki z wyposażeniem, opieka pilota, ubezpieczenie nnw, wstępy do zwiedzanych obiektów. Spływ może być kontynuowany urokliwymi jeziorami do Mikołajek lub Rucianego.

SPŁYW rz. NARWIĄ.
Trasa: Tykocin - Nowogród k. Łomży, długość 103km, 8 dni.
Po trasie zwiedzanie zabytków historycznych i atrakcji przyrodniczych w: Tykocinie, Górze Strękowej, Wiźnie, Łomży oraz Muzeów Przyrody w Drozdowie i Kurpiowszczyzny w Nowogrodzie. Noclegi i posiłki w kwaterach agroturystycznych. Cena z pełną obsługą 150zł osoba/doba.

SPŁYW rz. PISĄ.
Trasa: jez. Roś k. Pisza - Nowogród k. Łomży, długość 80km, czas 5 dni, w tym 1 relaksowy.
Spotkanie uczestników w Piszu lub miejscowości Ptaki. Po trasie atrakcje przyrodnicze przy naturalnej rzece oraz Muzea: Mazurskie w Piszu i Kurpiowszczyzny w Nowogrodzie. Noclegi i posiłki w pensjonacie. Cena 150zł osoba/doba z pełną obsługą, w tym pilot-opiekun, samochód do przewozu po terenie, ubezpieczenie.

SPŁYW rz. ROSPUDĄ. Trasa 28 Km przez 2 dni. Najpiękniejszy krajobrazowo dolny odcinek rzeki. Po trasie ciekawe zabytki, rzadkie chronione rośliny. Nocleg w ośrodku kempingowym k. Augustowa. Cena 160zł/osoba/doba, ujmuje pełne świadczenia,  w tym transport po terenie. Spływ może być kontynuowany przez kolejne 2 - 3 dni Kanałem Augustowskim do połączenia z rzeką Biebrzą na śluzie w Dębowie.

UWAGI OGÓLNE. Długość  i czas trwania spływów mogą zostać skrócone lub wydłużone. Można również przeznaczyć więcej czasu na zwiedzanie okolicznych atrakcji. Usługi na spływach mogą być rozszerzone, np. z dowozem uczestników z Warszawy lub z innych miejscowości, albo zawężone, np. tylko z pilotażem – przewodnictwem.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę