Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

OBSERWACJE PRZYRODY

OBSERWACJE - IDENTYFIKACJA ZE SZLAKÓW, WIEŻ I POMOSTÓW WIDOKOWYCH; SSAKOW, PTAKÓW, RZADKICH GATUNKÓW ROŚLIN. PROPOZYCJE FILMOWANIA I FOTOGRAFOWANIA PRZYRODY PODCZAS LOTÓW: BALONEM, MOTOLOTNIĄ.

Obserwacja łosi z pomostu na "Czrewonym Bagnie"
Obserwacja łosi z pomostu na "Czrewonym Bagnie"
Obserwacja ptaków wodnych na wiosennych zalewach.
Obserwacja ptaków wodnych na wiosennych zalewach.
Identyfikacja rzdkich roślin na torfowisku wysokim.
Identyfikacja rzdkich roślin na torfowisku wysokim.
Przed lotami.
Przed lotami.
Skrupulatne przygotowania do fantastycznego bujania.
Skrupulatne przygotowania do fantastycznego bujania.
Jestem nad wami i za pan brat z obłokami.
Jestem nad wami i za pan brat z obłokami.
Tykocin widziany z balonu.
Tykocin widziany z balonu.

Najlepsze okresy na  prowadzenie obserwacji - identyfikacji, fotografowanie i filmowanie przyrody:
Zimą;
wilków, wydr, łosi i innych jeleniowatych. 80% szans sfilmowania wilków przy 10 dniowym pobycie. Sporadycznie spotykane są rysie.
Wiosną; około 190 gatunków ptaków rodzimych i około 100 gatunków ptaków migrujących na północne tereny lęgowe, dobrze widocznych na zalewach w dolinie Biebrzy, płazy, owady. Kwitnące wiosną rośliny.
Latem; ponad 1000 gatunków naturalnie rosnących roślin naczyniowych. Ponadto okazja do spotkania z ssakami i rzadkimi gatunkami ptaków, gadami, owadami.
Jesienią; rzadkie ssaki, np. bobry, borsuki, jenoty, migrujące ptaki.
Cały rok; piękne krajobrazy, niezwykłe miejsca przyrodnicze, folklor regionów, obiekty historyczne, tradycyjne - zanikające już budownictwo wiejskie i obrazujące współistnienie wielu kultur jak; prawosławia, judaizmu, islamu.

NATURA WIDZIANA Z LOTU PTAKA. Podczas lotów balonem na ogrzane powietrze lub motolotnią jest okazja do fotografowania i filmowania malowniczych krajobrazów dolin rzecznych, jezior  okrytch dziewiczymi puszczami, bezkresnych łąk i terenów rolniczych pozbawionych technicznej i scywilizowanej infrastruktury.
"Podróżniczek" może wykonać całość przygotowań do "bezkrwawych łowów", po odpowiednio wczesnym zgłoszeniu. Koszta zależne od gatunków, które będą utrwalane oraz od zakresu świadczeń podczas pobytu ekipy.

Jószef Szok
pt, 17 sierpnia 2007 13:30
Data ostatniej edycji: pon, 02 marca 2009 10:33:19

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę