Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Zdrożał prąd „wiele zakładów po prostu nie wytrzyma”

Główne zdjęcie
fot. archiwum

Nie 20-25 procent jak podają przedstawiciele Zakładu Energetycznego w Białymstoku, ale aż 41 procent wyniosła podwyżka energii elektrycznej w przypadku łomżyńskiego Pepees-u. „Konsekwencje dla przedsiębiorstwa mogą być dramatyczne – z możliwym wstrzymaniem produkcji niektórych wyrobów i zwolnieniami pracowników włącznie” - podaje Maciej Gryguc rzecznik firmy PEPEES S.A. w Łomży.

Jak informuje Maciej Gryguc w zakładzie „ze zdziwieniem” przyjęto informację przedstawicieli Zakładu Energetycznego w Białymstoku podaną za serwisem informacyjnym Radia Białystok „o średniej skali podwyżki cen energii w regionie o 20 – 25 procent”.
- Dla firmy PEPEES wzrost ten wnosi 41 procent – podkreśla Maciej Gryguc. - W okresie kampanii, czyli od września do grudnia nasze miesięczne rachunki wynoszą około miliona złotych. Jeżeli się nic nie zmieni, jesienią będziemy zmuszeni płacić 1,4 miliona. To drastycznie zmieni koszty produkcji, zwłaszcza produktów skrobiowych najbardziej przetworzonych, czyli wymagających większego zużycia energii (np. glukoza czy syropy).
Jak dodaje Gryguc konsekwencje dla przedsiębiorstwa mogą być dramatyczne – z możliwym wstrzymaniem produkcji niektórych wyrobów i zwolnieniami pracowników włącznie.
- Rozumiemy, że energetyka ma swoje potrzeby i musi być modernizowana. Wprowadzenie jednak tak drastycznych podwyżek w okresie, gdy firmy właściwie wszystkich branż muszą się zmagać z kryzysem, to cios, którego wiele zakładów po prostu nie wytrzyma – mówi rzecznik prasowy Pepees-u jednej z największych firmy produkcyjnych w Łomży.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę