Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Regionalne spotkania drużyn 2008

29 listopada 2008 Drozdowo

Tradycją stały się już wyjazdy harcerzy z naszego hufca na Spotkania Regionalne w Drozdowie, które na jesieni odbywają się pod hasłem „Z wizytą u księdza Lutosławskiego”. Dzieci mają okazję poznać tam ciekawych ludzi, a nawet samodzielnie wykonać rękodzieło pod okiem doświadczonych osób, krzewiących kulturę regionu. W listopadzie bieżącego roku, oprócz harcerzy z drużyn naszego hufca w spotkaniu wzięły udział również dzieci z naszego Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Jedwabnem. Wspólnie z zuchami i harcerzami, najmłodsi uczestnicy wykonywali kurpiowskie baletnice na choinkę, kartki świąteczne, stroiki, malowali scenki Bożonarodzeniowe na szkle jak również samodzielnie mogli pokolorować przygotowane dla nich drewniane ptaszki. Opierając się na metodyce zuchowej, dzieci z przedszkola podjęły działania w celu zdobycia sprawności Etnografa.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się zwiedzanie muzeum. Szczególnie zainteresowane były przedszkolaki, które po raz pierwszy miały okazję zobaczyć z bliska wilki, sarny, bobry łosie oraz inne dzikie zwierzęta, ptaki i ryby.

W przerwie zajęć zmęczeni i spragnieni uczestnicy mogli posilić się przygotowanymi dla nich pączkami i bułeczkami, wypić ciepłą herbatę lub soczek, pośpiewać przy gitarze oraz porozmawiać z zuchami i harcerzami.

Zajęcia na zlocie prowadziła pani Janina Rogowska - instruktor kulturalny ze świetlicy w Grądach oraz Katarzyna Dobkowska, które chętnie podzieliły się z dziećmi swoja wiedzą i doświadczeniem.

Szczególne podziękowania należą się dyrekcji i pracownikom Muzeum Przyrody w Drozdowie, którzy zawsze chętnie goszczą nas w swoich murach, prowadzą ciekawe zajęcia zarówno z tematyki przyrodniczej, jak i historycznej. Zajęcia w muzeum są wspaniałą „żywą” lekcją historii i przyrody, dzięki którym dzieci i młodzież chętniej poznaje swoją najbliższą okolicę.
Dziękujemy także Prezydentowi miasta Łomży, który wsparł finansowo zajęcia w ramach programu Regionalne Spotkania Drużyn.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
e-mail hufca:
lomza@zhp.pl


Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63


Dane finansowe
Numer konta: Alior Bank 19 2490 0005 0000 4500 7571 1446
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę