Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 21 czerwca 2021 napisz DONOS@

I Rajd Komend Hufców ZHP „Na kresach przygody”

10 - 12 października 2008

Od 10 do 12 października w Puszczy Knyszyńskiej odbył się I Rajd Komend Hufców ZHP „Na kresach przygody”. W rywalizacji uczestniczyły komendy hufców: Łódź Polesie, Nadnarwiański z Łomży, Białystok, Kielce Południe, Koźmin Wlkp., Gdańsk Przymorze, Sopot, Ziemi Gliwickiej. Imprezę zorganizował Wydział Pracy z Kadrą GK ZHP.

Rajd rozpoczęło wieczorne spotkanie komend, na którym wszyscy prezentowali swoje hufce jako środowiska niepowtarzalne i wyjątkowe. Ale wyjątkowe…to okazało się miejsce naszego zakwaterowania - czyli Monaster Supraski. Muzeum ikon, zielarnia i cerkiew w centrum, okalana zespołem budynków, pełnych prześlicznych pokoików z fantastycznym widokiem na ogródek z ziołami. Puszcza Knyszyńska zaś okazała się miejscem nie tylko urokliwym, ale i pełnym niespodzianek i wyzwań. Nie tylko ze względu na atrakcje przygotowane przez organizatorów.

Trasa rajdu liczyła sobie ok. 30 km na trasie spotykaliśmy punkty zarówno merytoryczne, jak i stricte sprawnościowe. Merytoryczne były związane z pracą hufca, np. sytuacja kryzysowa, wystąpienie przed kamerą, opracowanie próby podharcmistrzowskiej, grantu czy budżetu wirtualnego hufca. Punkty sprawnościowe związane były ze sprawnością i wyczynem. Sprawdziliśmy się zatem nie tylko w marszu i orientacji w terenie, ale i w grze w golfa, pływaniu na kajakach, jeździe na rowerze, quadach, jak również na ściance wspinaczkowej i tyrolce. Wieczór spędziliśmy na różnorodnych warsztatach (od pisania ikon, przez ziołolecznictwo i gotowanie na fotografii kończąc), które przyjęły raczej formę wykładów, być może ze względu na nasze zmęczenie… Dzień pełen wyczynów zakończył się koncertem chóru cerkiewnego.

Następnego dnia, jeszcze zaczarowani magią Monasteru, zwiedziliśmy jego zakątki zamknięte dla zwiedzających oraz Muzeum Ikon znajdujące się także na terenie Akademii Supraskiej.

Choć niewielu patrolom zależało na wygranej, a jedynie na dobrej zabawie w ciekawym gronie, to jednak wygrani też byli:
I miejsce – Hufiec ZHP Ziemi Gliwickiej,
II miejsce - Hufiec ZHP Kielce Południe,
III miejsce – Hufiec ZHP Białystok,
IV miejsce - Hufiec ZHP Łódź Polesie.

Reprezentacja naszego hufca składała się z komendantki hufca hm. Doroty Górskiej, członek KH – pwd. Małgorzata Modzelewska oraz w ostatniej chwili dołączona do ekipy pwd. Ewelina Modzelewska –członek namiestnictwa zuchowo-harcerskiego. Co prawda wszystkich punktów nie zdobyły, ale zabawa była wspaniała. Na trasie był także Tomek Nidzgorski, który odpowiadał na trasie za punkt kajakarski.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
e-mail hufca:
lomza@zhp.pl


Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63


Dane finansowe
Numer konta: Alior Bank 19 2490 0005 0000 4500 7571 1446
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę