Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Duże zainteresowanie programami Phare 2002

Ze względu na bardzo dużą liczbę wniosków do „Funduszu Wsparcia na Doradztwo” Phare 2002, które wpłynęły do PARP w pierwszym terminie składania wniosków, najbliższy termin – 13 września 2004 może zostać odwołany – informuje Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego, będąca Regionalna Instytucją Finansującą. W pierwszym terminie składania wniosków w ramach „Funduszu Wsparcia na Doradztwo” do Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego wpłynęło ich 60 na łączną kwotę dotacji 182.207 euro.


Najwięcej, bo aż 57 wniosków złożonych zostało w ramach programu „Wstęp do Jakości”, dwa wnioski w ramach „Dostępu do innowacyjnych usług doradczych” oraz jeden w ramach „Rozwoju i modernizacji przedsiębiorstw w oparciu o nowe technologie”. Wnioski te zostały ocenione przez RIF i przesłane do dalszej oceny merytorycznej do PARP-u. Po zakończeniu oceny merytorycznej i opracowaniu listy rankingowej będą znane przedsiębiorstwa, z którymi zawarte zostaną umowy dotacji. „Fundusz Wsparcia na doradztwo” PHARE 2002 obejmuje 5 programów dofinansowujących usługi doradcze: Rozwój i modernizacja przedsiębiorstw w oparciu o nowe technologie, Wstęp do jakości, Dostęp do usług innowacyjnych, Ścieżki od innowacji do biznesu oraz Finansowanie dla wzrostu.
Dotychczas do PARP-u w ramach „Funduszu Wsparcia na Doradztwo” Phare 2002 wpłynęło ponad 2000 wniosków z całego kraju, w których przedsiębiorcy ubiegają się o wsparcie w łącznej wysokości około 5 mln euro. Budżet „Funduszu Wsparcia na Doradztwo” wynosi 4,0 mln euro. Ocena merytoryczna wniosków nadal trwa. –W zaistniałej sytuacji istnieje duże prawdopodobieństwo odwołania przez PARP kolejnego terminu składania wniosków, przypadającego na 13 września – informuje Wiesław Kamieński z PFRR.

Podobnie rzecz wygląda z programem krajowym „Funduszu Dotacji Inwestycyjnych”. Ze względu na dużą ilość złożonych wniosków i wcześniejszą możliwość wykorzystania budżetu istnieje ewentualność zawieszenia kolejnych terminów składania wniosków. Decyzje w tych sprawach będą znane po zakończeniu procesu oceny wniosków. Dotychczas w ramach Krajowego FDI Phare 2002, podlascy przedsiębiorcy złożyli 68 wniosków na łączną kwotę dotacji 1.332.132 euro.
30 sierpnia 2004 upływa termin składania wniosków w ramach programu Regionalny FDI.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę