Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Jesienny Zlot Harcerski

17 - 18 października 2008 Rosochate Kościelne

Typowy zlot harcerski. Tak się jakoś składa, że przyjeżdżają na niego głównie drużyny z "terenu". To tworzy specyficzny klimat. Harcerze mogą poznać ludzi z innych, podobnych drużyn.

W dniach 17-18.10.2008 odbył się ,, Jesienny Zlot ZHP’’ w Rosochatem Kościelnem. Organizatorem zlotu była 14 Drużyna Harcerska, działająca przy Zespole Szkół od trzech lat. Celem spotkania zuchów i harcerzy była realizacja zadań programu ZHP, integracja środowisk harcerskich, promowanie aktywnego wypoczynku, nauka. W programie zlotu przewidziano: obrzędowe ognisko harcerskie z gawędą i zabawami dh. Tomasza Nidzgorskiego; festiwal zabawy, bieg patrolowy po lesie, gdzie drużyny wykonywały wcale nie łatwe zadania.

Ważnym punktem programu były warsztaty z ratownictwa przedmedycznego oraz reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia przeprowadzone przez Komendę Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem. W zlocie wzięły udział gromady zuchowe oraz drużyny harcerskie z Łomży, Jedwabnego, Zambrowa, Czyżewa, w sumie grupa 150 osób. Należy nadmienić, że w bieżącym roku znaczna część tej grupy były to zuchy. Świadczy to o tym, że przybywa dzieci w ZHP, co cieszy. Jesienny zlot w naszej szkole miał miejsce po raz trzeci. Cieszy się uznaniem wśród harcerzy.

Organizacja zlotu jest możliwa dzięki dobrym warunkom tj: przestronny budynek szkolny, miejsce na ognisko, las w pobliżu szkoły. Możemy też liczyć na pomoc i życzliwość wielu osób, którzy wspierają harcerzy. Za pomoc w organizacji ,,III Jesiennego zlotu” dziękujemy: dyrektor Zespołu Szkół w Rosochatem Kościelnem-p. Bogusławie Kossakowskiej, Komendzie Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem, Komendzie Hufca ZHP w Łomży, Komendzie Policji w Czyżewie, sponsorom: p. Janowi Netterowi, p. Janowi Kaczyńskiemu, p. Markowi Wojtkowskiemu, p. Andrzejowi Nagórka, Ryszardowi Godlewskiemu, p. Stanisławowi Kamianowskiemu.

phm Małgorzata Gołaszewska- Zaręba

 

Foto: Jak co roku najlepsze zastępy siadają na schodach...
Foto: obiadokolacja w warunkach zlotowych
Foto: Czas wolny uczesnicy zlotu poświęcili na zabawę
Foto: Długa narada z Komendantką
Foto: Kto czyta nie błądzi.
Foto:
Foto: Widownia na wysokim poziomie.
Foto: Oni nie lubią zdjęć...
Foto: Czy ten oboźny jest groźny?
Foto: Zabawa..
Foto: Rozmowa.
Foto: Dyskoteka piżamowa.

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
tel. (86) 216 41 97
GG: 3079355
e-mail hufca

Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63

Księga gości
Wpisz się!
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę