Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

Dział Historii Uprawy Roślin

Zasaadniczym celem działu jest gromadzenie i przekazywanie osobom zwiedzającym muzeum informacji o dziejach uprawy roślin na terenie Polski, a w szczególności Polski północno-wschodniej, naukowe opracowywanie i eksponowanie materiałów poglądowych, a także szerzenie wiedzy rolniczej tak z historii, jak i współczesności w dziedzinie uprawy roślin.

Prezentowana jest wystawa "Produkcja Roślinna", której pierwsza częśś mówi o glebie, o sposobach prawidłowej uprawy gleby, nawożeniu gleby nawozami pochodzącymi z gospodarstwa. Zawiera także ilustracje agroklimatu, stosunków wodnych, zasobności gleb w składniki pokarmowe. Druga zaś mówi o sposobach ukorzenienia się, rozwoju części naziemnej, odżywianiu się rośliny, asymilacji, wzrostu, a także pokazuje pochodzenie geograficzne roślin uprawianych w Polsce.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę