Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@

MUZEUM ROLNICTWA im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu

Muzeum powstało w 1963 roku z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Ciechanowca. Wyrasta ono ze społecznej tradycji i niegdysiejszej aktywności środowiska. Zawdzięcza swój rozwój, merytoryczny kształt i wysoki poziom oświatowo-kulturalny kierownikowi tej placówki Kazimierzowi Uszyńskiemu.

Godne szczególnego podkreślenia są częste wizyty w Muzeum najwybitniejszych przedstawicieli nauk przyrodniczo-rolniczych z całego świata. Świadczy to o ugruntowaniu pozycji muzeum wśród placówek kulturalnych i naukowych. Nie bez znaczenia jest więc fakt, że Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu znalazło się w gronie wybitnie zasłużonych muzeów w Polsce, figurujących w wykazie Ministerstwa Kultury i Sztuki instytucji najbardziej zasłużonych dla kultury narodowej.

Wybierając się na zwiedzanie muzeum warto wiedzieć, że jest ono oddalone o ok. 65 km od Łomży w kierunku na Zambrów i Czyżew. Na trasie tej kursują regularnie autobusy PKS.


Muzeum zawiera następujące działy:

* dział etnograficzny
* dział budownictwa (Skansen Mazowiecko-Podlaski)
* dział techniki rolniczej
* dział historyczno-artystyczny
* dział historii uprawy roślin
* dział historii hodowli zwierząt gospodarskich
* dział muzeum weterynarii
* tradycje zielarskie


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę