Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Szeptel inwestuje w rozbudowę i modernizację sieci telekomunikacyjnej

Operator telekomunikacyjny Szeptel SA wypracował w I półroczu 2,6 mln PLN środków, z których znaczną cześć przeznaczył na inwestycje w rozbudowę i modernizację swojej sieci telekomunikacyjnej. To działania mające na celu osiągnięcie na koniec 2004 roku szacowanych wyników. Operator, który uzyskał w I połowie 2004 roku ponad 2,6 mln PLN w postaci nadwyżek finansowych, podjął decyzję o przeznaczeniu środków na inwestycje w infrastrukturę, spłatę zobowiązań oraz opłaty związane z prowadzeniem koncesjonowanej działalności telekomunikacyjnej.

Na bazie zbudowanej już sieci operator planuje świadczenie usług dostępu do sieci Internet i do sieci telefonicznej użytku publicznego, usługi transmisji danych, oraz nowoczesny radiodostęp w oparciu o urządzenia Airspan i Motorola. W oparciu o lokalne odcinki sieci światłowodowej i łącza dzierżawione, będą uruchamiane usługi dzierżawy traktów, co pozwoli na uniezależnienie się od dzierżawy sieci i zwiększenie rentowności sprzedaży. Na inwestycje sieciowe operator przeznaczył ok. 1,2 mln PLN, w tym 0,2 mln PLN na zakup węzła internetowego oraz punkt styku z siecią TP S.A. w obszarze strefowym 0-86, 0,24 mln PLN na wdrożenie nowoczesnego systemu bilingowego przez firmę DGT oraz 0,77 mln PLN na dostawę sprzętu aDSL celem udostępnienia własnym abonentom dostępu do szerokopasmowego Internetu w ramach kontraktu z firmą Nextria. W ramach zgromadzonych środków spółka przeznaczyła kwotę 0,43 mln PLN na modernizację posiadanej sieci central telefonicznych, zrealizowaną przez firmę DGT.

Pozostałe środki przeznaczono na spłatę zobowiązań wynikających z restrukturyzowanych kredytów bankowych oraz przypadających rat zobowiązań układowych.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę