Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 marca 2023 napisz DONOS@

Grajewo dużo zarabia

Zysk netto po pierwszym półroczu 2004 roku grajewskiego Pfleiderera wyniósł ponad 47 milionów złotych. Spółka opublikowała skonsolidowany raport kwartalny. Wynika z niego, że przez pierwszych sześć miesięcy tego roku sprzedała swoich wyrobów za niemal 320 milionów złotych. W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego wzrost sprzedaży wyniósł niemal 33%.

Pfleiderer Grajewo to największa spółka akcyjna działająca w regionie. Dawny Zakład Płyt Wiórowych po sprywatyzowaniu i wykupieniu większościowego pakietu akcji przez Niemców rozwija się bardzo dynamicznie. Spółka niedawno podawała, że w tym roku na czysto zarobi 84 miliony złotych i wydaje się, że tak właśnie będzie. Po pół roku zysk netto Pfleiderera wyniósł bowiem 47 190 tysięcy złotych – to prawie dwa razy więcej niż rok wcześniej.
Przeliczając półroczny zysk na jedna akcje spółki wyniósł on ponad 16 złotych, podczas gdy wartość księgowa firmy w przeliczeniu na dostępne na rynku akcje to niespełna 51 złotych. Warto w tym miejscu dodać, że giełdowa (GPW w Warszawie) cena jednej akcji spółki w poniedziałek na zamknięciu sesji równa była 220 złotym.

Głównym właścicielem Grajewa jest Pfleiderer Holzwerkstoffe GmbH, - około 60% akcji spółki i Commercial Union OFE BPH CU WBK - niespełna 6% akcji.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę