Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Co powie minister...

Raport firmy Scott Wilson odnośnie przebiegu trasy Via baltica trafił do Ministra Środowiska i Głównego Inspektora Sanitarnego. Zarówno minister jak i szef sanepidu mają zaopiniować dokument. Przypomnijmy eksperci międzynarodowej firmy uznali, że najlepszym wariantem dla przebiegu tej trasy byłyby tzw. „wariant nr 42” prowadzący od Suwałk, przez Ełk, Łomżę i Ostrów Mazowiecką. Jak podkreśla GDDKiA opinie Ministra Środowiska i Głównego Inspektora Sanitarnego mogą wpłynąć na ostateczny kształt dokumentu, na podstawie którego ostateczną decyzję o przebiegu trasy ma podjąć rząd.

Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad do zaopiniowania trafił projekt opracowanego przez Scot Wilsona dokumentu strategicznego pn. „Strategia rozwoju I Pan-Europejskiego Korytarza Transportowego. Część I: korytarz drogowy” wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko skutków realizacji ww. „Strategii” i Raport z konsultacji społecznych przeprowadzonych w maju i czerwcu. GDDKiA podkreśla, że wnioski z konsultacji społecznych nie zmieniły rekomendacji firmy Scott Wilson dla wariantu przebiegu trasy. W dalszym ciągu wariantem rekomendowanym jest wariant 42. Po uzyskaniu opinii Ministra Środowiska i Głównego Inspektora Sanitarnego dokumentacja dotyczącą Via baltica trafi do rządu. GDDKiA podkreśla jednak, że opinie Ministra Środowiska i Głównego Inspektora Sanitarnego mogą wpłynąć na ostateczny kształt „Strategii rozwoju”.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ostateczna decyzja rządu odnośnie przebiegu trasy Via baltica spodziewana jest jesienią.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę