Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 03 marca 2021 napisz DONOS@

11 Jamboree na Szlaku

maj 2008 Łomża

Co to jest JOTT?

Jamboree On The Trail to coroczne spotkanie na szlaku Światowego Ruchu Skautowego. Wszyscy Skauci niezależnie od wieku i miejsca w którym się znajdują zaproszeni są do uczestnictwa na dowolny wykonalny dla nich sposób. Zuchy i młodsi harcerze mogą zwiedzić pobliskie rejonowi zamieszkania szlaki jako część weekendowego obozu. Starsi harcerze mogą wędrować po górach wykorzystując odpowiedni sprzęt. Wędrownicy i instruktorzy mogą przygotować i zrealizować projekt, w którym będą np. odnawiali oznaczenia szlaków turystycznych w górach. Niezależnie od wieku każdy wędruje w tym samym kierunku, przez skauting wprost do lepszej przyszłości. JOTT organizowany jest w drugą sobotę maja.

„Bo wszystkie wielkie myśli rodzą się w marszu!”

Po raz kolejny wędrownicy z 31 Łomżyńskiej Drużyny Wędrowniczej „Suma Wszystkich Strachów” wędrowali w drugą sobotę maja, biorąc udział w Jamboree na Szlaku. Tym razem podzieliliśmy się na 2 ekipy. Część z nas, wraz z harcerzami starszymi z 13 Łomżyńskiej Drużyny Harcerskiej „AGADA”, których zaprosiliśmy, by poczuli smak wędrownictwa:), wędrowała w okolicach Łomży, dokładniej po fortach, których tajemnice zawsze jesteśmy gotowi odkrywać. Było wesoło, zielono i wiosennie.

Dwuosobowa ekipa postanowiła jednak wypuścić się nieco dalej w Polskę, by uczestniczyć w 1 Ogólnopolskiej Mecie JOTT w Imiołkach koło Gniezna. Zaczęliśmy od piątkowego zwiedzania toruńskiej starówki i wizyty na ściance wspinaczkowej. A w sobotę wędrowaliśmy po okolicach Pobiedzisk i Lednogóry, podziwiając piękne krajobrazy szlaku piastowskiego z malowniczymi wzgórzami i jeziorami. Wieczorem na terenie gościnnej bazy obozowej hufca ZHP Poznań Nowe Miasto zaproponowano nam pyszną grochówkę:), a także szeroki wachlarz ciekawych zajęć z pierwszej pomocy, kijków trekkingowych i biegów na orientację, zbiórkę skautową, ognisko, prezentację z podróży po Indiach i Nepalu oraz sprzętu turystycznego i harcerskiego, wszystkie prowadzone przez wielkopolskich instruktorów. Jeśli dodać do tego doborowe towarzystwo – czego chcieć więcej? Staraliśmy się wziąć udział we wszystkim, ale zmęczenie podróżą i marszem zrobiło swoje. Wczesnym rankiem wyruszyliśmy w trasę powrotną, do Torunia i do Łomży, do zobaczenia już za rok!

phm. Sandra Znoińska

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
tel. (86) 216 41 97
GG: 3079355
e-mail hufca

Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63

Księga gości
Wpisz się!
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę