Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Wspólne urodziny AgadY i SWS-u

29 marca 2008

29 marca 2 drużyny Szczepu RUBIKON obchodziły swoje urodziny. 13 ŁDH "GAD" świętowała 5 urodziny, natomiast 31 ŁDW „Suma Wszystkich Strachów” – pierwsze. O 10.00 spotkaliśmy się w hufcu a już o 10:45 każdy z trzech patroli był na wyznaczonym punkcie. Naszym zadaniem było policzenie schodków na muszli, następnie udaliśmy się do sklepu po łyżkę – po co? Do dziś nie ma na to odpowiedzi:). Podążając trasą wyznaczoną na pirackiej mapie wymyślaliśmy nazwy okrętów. Tak powstał „Krwawy Galeon Bezgłowej Meduzy”, „Latający Wietnamczyk” oraz „Dream Ship”.

Spotkaliśmy się pod strzelnicą i podążyliśmy na zwiedzanie fortów. Sporo o ich ciekawej historii się dowiedzieliśmy od pana Pawła. Wszyscy doszliśmy zgodnie do wniosku, że nikt z nas nie byłby w stanie zdobyć fortu, a Czarek najprawdopodobniej nie zdążyłby nawet do żadnego dobiec… Pocieszyliśmy się, że dzisiaj to my jesteśmy w forcie i nie musimy go zdobywać:). Nie byliśmy zmęczeni, kiedy po zwiedzeniu muzeum fortecznego przeszliśmy na strzelnicę - prawie każdy wystrzelał po 10 nabojów, niektórzy nawet troszkę więcej;). Wszystko, co dobre szybko się kończy, ale później przychodzi jeszcze lepsze... Jedzenie:). Kiełbaski z ogniska to było coś, czego każdy z nas potrzebował.

Zaczęło się chmurzyć i kropić, więc szybko wróciliśmy do Domu Harcerza, gdzie zajęliśmy się budową statków, naszymi pięknymi strojami oraz malowaniem bander. Następnie krótkie zapasy najdzielniejszych piratów i…. zaczęliśmy robić kanapki (RUBIKON to straszne głodomory:). W międzyczasie druhenki przyniosły wyczekiwane placki ziemniaczane (nasza mała urodzinowa tradycja) i wszyscy zaczęli pałaszować i zajadać się ze smakiem. Zrobiło się późno, więc drużynowa "gady poprowadziła wieczornicę i wszyscy poszli spać. Gratulujemy Martynie i Paulinie, które w nocy złożyły Przyrzeczenie Harcerskie. Rano-szybkie śniadanie i wyjście na mszę harcerską do kościoła oo. Kapucynów. Wróciliśmy z torebką ciastek zrobionych przez Maję (dziękujemy!:), sprzątnęliśmy i wróciliśmy do domów… aby już niedługo spotkać się na zbiórkach :). Oby do następnej imprezy!

tekst -Anna Rutkowska & korekta -Sandra Znoińska

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
tel. (86) 216 41 97
GG: 3079355
e-mail hufca

Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63

Księga gości
Wpisz się!
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę