Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Wywiad z L.A. Kołakowskim

Lech A. Kołakowski jedyny poseł z Ziemi Łomżyńskiej przebywał w dniu 28.01.08r w Nowogrodzie na zaproszenie Stowarzyszenia Przyjaciół Nowogrodu.

Napoleon Fortini: Dlaczego wybrał Pan na miejsce spotkania Nowogród?

Lech A. Kołakowski: Z inicjatywą spotkania z mieszkańcami Nowogrodu wyszło Stowarzyszenie Przyjaciół Nowogrodu przypominając mi, iż ze wszystkich kandydatów na posła w Nowogrodzie uzyskałem najlepszy wynik bo 238 głosów. Wizyta moja była formą podziękowania za ten wynik. A poza tym to bardzo lubię Skansen w Nowogrodzie.

N.F Jak Pan widzi możliwość rozwoju Nowogrodu? Czy jest możliwe nadgonienie wieloletnich opóźnień w rozwoju tej gminy?

L.A.K  Cieszę się, że z zaproszenia Stowarzyszenia skorzystali wójtowie Miastkowa  Pani Lidia Małgorzata Grzejka, Zbójnej Pan Zenon Białobrzeski i Burmistrz Nowogrodu Pan Józef Piątek. Uważam bowiem, że te gminy gdyby skoordynowały swoje plany rozwoju, uzyskałyby lepsze wyniki nie tylko w pozyskiwaniu środków unijnych.

N.F Co powinno, a raczej co stanowi o sile gminy?

L.A.K Rozwój gminy zależy, moim zdaniem, od inicjatywy jej mieszkańców, od właściwie wykorzystywanej mądrości samorządu lokalnego, a przede wszystkim od sprawnego funkcjonowania samorządów wiejskich. Skumulowanie wysiłków i inicjatyw wszystkich mieszkańców gminy poprzez Radę Gminy i Wójta leży u podstaw rozwoju społecznego i gospodarczego gminy.

N.F Na spotkaniu, a właściwie tuż po nim obiecał Pan dopomóc zaproszonym wójtom w załatwieniu paru spraw.

L.A.K Tak, potwierdzam. Wiozę do Warszawy interpelację poselską w sprawie mostu na Pisie – na co zwracało mi uwagę Stowarzyszenie Przyjaciół Nowogrodu. Dbać będę o:

- przywrócenie środków finansowych na drogę z Łomży do Myszyńca,

- przebieg trasy Via Baltica przez Łomżę.

N.F Mam wielką nadzieję Panie Pośle, że pomoże Pan nie tylko gminie, ale i naszemu Stowarzyszeniu.

L.A.K Z pewnością Stowarzyszenie Przyjaciół Nowogrodu może na mnie liczyć.

 Kalendarium zajęć Lecha A. Kołakowskiego w miesiącu styczniu 2008r.

I. Interpelacje poselskie

1. Do Ministra Zdrowia w sprawie zwiększenia do 12 zł wartości punktu rozliczeniowego dla szpitali Podlasia z dnia 21.01.08.

2.  Do Ministra Sprawiedliwości w sprawie stosowania wyższych kar za przestępstwa oraz zaostrzenia przepisów Kodeksu Karnego z dnia 04.02.08.

3.  Do Ministra Infrastruktury oraz Ministra Środowiska w sprawie nie zaproszenia do obrad „okrągłego stołu” dotyczącego obwodnicy Augustowa przedstawicieli samorządów z Łomży, Suwałk, Grajewa i innych z dnia 22.01.08.

II. Konferencje prasowe

31.01.2008 Łomża - Lokalna prasa, telewizja, radio - Pominięcie Łomży w obradach okrągłego stołu, dot. obwodnicy Augustowa. Interpelacje Poselskie. Cięcia środków unijnych.

III. Informacja na temat spotkań z mieszkańcami /środowiskami

17.01.2008 Łomża - Uproszczenie procedur wykorzystania funduszy unijnych

24.01.2008 Grabowo - Współdziałanie samorządowców z parlamentarzystami

28.01.2008 Nowogród - Sprawy rozwoju gospodarczego Ziemi Nowogrodzkiej

IV. Odbyte dyżury w miesiącu styczniu

07.01, 21.01, 29.01, 08.02.2008r Łomża

Dyżur poselski w każdy poniedziałek 900-1300, biuro w Łomży ul. Dworna 3


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę