Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

SWS-u polowanie na Kutscherę

5 Edycja Gry "Akcja Kutschera" w Bełchatowie. 7-osobowa ekipa z 31 Łomżyńskiej Drużyny Wędrowniczej "Suma Wszystkich Strachów" zjechała się z różnych stron Polski do Bełchatowa, by wziąć udział w "Akcji Kutschera", w tym roku odbywającej się pod hasłem: "Miłość, która jest gotowa oddać nawet życie, nie zginie". Przygody mieliśmy już w pociągu, a na miejsce gry dojechaliśmy tak naprawdę cudem. Wielkie podziękowania dla Łukasza i Matysa, którzy troskliwie się nami zaopiekowali.

Po jako takim zakwaterowaniu się i szybkim wypiciu herbatki patrolom od razu wyznaczono pierwsze zadanie: odwiedzenie niejakiej Moniki, która poszukiwała swojego ukochanego walczącego w organizacji podziemnej, Leona...Po zebraniu wskazówek i małym spacerze po deszczowym Bełchatowie udało nam się go w końcu odnaleźć. Wieczorem czekały nas jeszcze "śpiewanki" z gitarą i krótki sen, bo wczesnym rankiem...

...po szybkim śniadaniu wyruszyliśmy na trasę całodziennej gry po mieście i jego okolicach. Od razu za rogiem spotkaliśmy oddział gestapowców, jednak udało nam się im umknąć. Wypełnianie zadań zajęło nam cały dzień, a nie było łatwo. Musieliśmy wykorzystać swój spryt, wiedzę, umiejętności manualne, wytrzymałość, siłę i wszystkie nasze talenty, by zdąrzyć ze wszystkim, a czas mieliśmy naprawdę napięty, wypełniony co do minuty. Składaliśmy "bombę", podkładaliśmy ładunek przy torach, biegaliśmy do piętrach wieżowców, by ratować AK-owców, odwiedziliśmy herbaciarnię, by tam grać w szachy z niemieckim generałem, a po przekupieniu kelnerki wykraść mu tajemniczą kopertę, chłopcy dzielnie walczyli z pantballami w rękach i rozpracowywali radio... a wszystko po to, żeby w niedzielę...

... wstać wcześnie i obstawić trasę spaceru Kutschery i egzekwować na nim wyrok. Szkoda tylko, że czujki wystawiliśmy nie w tym miejscu co trzeba i Kutschery nie widzieliśmy nawet na oczy. Trzeba przyznać, że gra była przygotowana świetnie: piątkowe przedstawienie, kominek w sobotę, gra, dodatkowe zadania rozsiane po całym Bełchatowie (który znamy juz jak własną kieszeń, a wszystko połączone w logiczną całość. Ponadto zaangażowanie organizatorów, stroje i rekwizyty... Wszystko to złożyło się na świetnie spędzony czas. A jeśli dodać do tego spotkanie harcerskich znajomych po latach, nie trzeba już udowadniać, że warto było spędzić ten weekend właśnie w Bełchatowie. Dodam jeszcze, że mimo niedociągnięć z naszej strony zostalismy docenieni i zajęliśmy zaszczytne 3 miejsce.

Czuwaj! Do zobaczenia za rok!
phm. Sandra Znoińska HR

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
tel. (86) 216 41 97
GG: 3079355
e-mail hufca

Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63

Księga gości
Wpisz się!
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę