Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Bezpieczna "Wielkanoc"

Wszystkim mieszkańcom powiatu łomżyńskiego oraz gościom, odwiedzającym Naszą Ziemię życzymy zdrowych, radosnych, spokojnych a przede wszystkim bezpiecznych świąt Wielkanocnych. Policjanci i Pracownicy Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży

            Okres Świąt to okres wzmożonego ruchu pojazdów na drogach. W związku okresem świątecznym policja w dniach 22.03 – 24.03.2008 r. przeprowadzi działania „Bezpieczny Weekend”. W tych dniach można spodziewać się zwiększonej ilości patroli ruchu drogowego na ulicach Łomży jak i całego powiatu.  Policjanci będą zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących bezpośrednio rzutujące na stan bezpieczeństwa na drogach przede wszystkim: nadmierna prędkość, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe zachowanie się kierujących wobec pieszych. Policjanci na drogach będą nie po to tylko by karać ale także by pomóc bezpiecznie dotrzeć do celu  podróży dlatego też w razie konieczności podejmą ręczne kierowanie ruchem w miejscach, gdzie ruch będzie utrudniony.              

            Czas świąt to okres wzmożonych wyjazdów na wspólne świętowanie. Tego roku wiosna a raczej „zima” zaskoczyła kierowców opadami śniegu i niekorzystnymi warunkami drogowymi w pierwszych dniach wiosny oraz jak przewiduje prognoza sytuacja taka utrzymywać się będzie przez cały okres świąteczny.  Dlatego też warto odpowiednio przygotować samochód do podróży pamiętając, że podróż ta odbywać się będzie w niekorzystnych warunkach drogowych raczej zimowych. Trzeba spodziewać się opadów śniegu, miejscowego oblodzenia jezdni, przymrozków w związku z czym należy pamiętać aby ograniczyć prędkość jazdy i stosować się do podstawowych przepisów ruchu drogowego rzutujących na bezpieczeństwo własne i pasażerów w czasie podróży.  Warto pamiętać również o zapiętych pasach bezpieczeństwa wszystkich osób jadących w pojeździe. Nie odkładajmy wyjazdu na ostatnią chwilę spiesząc się później na tzw. złamanie karku aby dotrzeć na czas do rodziny. Kierowca pojazdu powinien być przed podróżą wypoczęty a przede wszystkim trzeźwy.

PAMIĘTAJMY: Na drodze nie jesteśmy sami. Są też inni użytkownicy ruchu, którzy chcą bezpiecznie dotrzeć do swoich rodzin!

Ruch Drogowy
pt, 21 marca 2008 13:09
Data ostatniej edycji: śr, 30 kwietnia 2008 20:03:36

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę