sobota, 21 października 2017 napisz DONOS@

„Bezpieczna droga do szkoły”

Od poniedziałku 01 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. Codziennie nasi najmłodsi – niejednokrotnie sami – będą wychodzić z domu: na zajęcia szkolne, pozalekcyjne lub spotkania z koleżankami i kolegami. Przechodzenie przez jezdnię, zabawa w pobliżu drogi lub jazda na rowerze czy rolkach – niestety ale mogą być bardzo niebezpieczne.

Dlatego też wraz z pierwszym dzwonkiem szkolnym już 01 września ruszają policyjne działania „bezpieczna droga do szkoły”. W ramach działań policjanci Sekcji Ruchu Drogowego KMP w Łomży już teraz dokonują lustracji dróg położonych w rejonach przyszkolnych na terenie całego powiatu. Sprawdzane jest przede wszystkim oznakowanie dróg i stan urządzeń ostrzegawczo – zabezpieczających. W przypadku ujawnienia ewentualnych uchybień każdorazowo sporządzane jest wystąpienie do zarządcy drogi celem jak najszybszego wyeliminowania nieprawidłowości.  

Podobnie jak w latach ubiegłych od poniedziałku dodatkowe patrole policji będą towarzyszyć najmłodszym rozpoczynającym rok szkolny. Aby zapobiec wzrostowi wypadków i kolizji z udziałem dzieci i młodzieży, szczególnie w okolicach szkół patrole będą dbać o zapewnienie bezpieczeństwa uczniom zarówno w drodze do jak i ze szkoły. Szczególną uwagę funkcjonariusze będą zwracać na zachowania osób dowożących dzieci do szkół, w rejonach, gdzie występuje wzmożony ruch pojazdów. Bardzo często bowiem to sami rodzice i opiekunowie dopuszczają się rażących wykroczeń, stwarzając realne zagrożenie dla swych podopiecznych.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa w rejonach szkół policjanci zdecydowanie reagować będą na wykroczenia popełniane przez kierujących, szczególnie takie jak nadmierna prędkość, kierowanie po spożyciu alkoholu, wyprzedzanie w rejonach przejść dla pieszych i w okolicach obiektów oświatowo - wychowawczych, przewożenie dzieci pojazdami niesprawnymi technicznie oraz w sposób niezgodny z przepisami prawa o ruchu drogowym, a także na inne wykroczenia  stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym.

Policja radzi, aby rodzice przed rozpoczęciem roku szkolnego zapoznali  swoje pociechy z nie najkrótszą, a z najbezpieczniejszą drogą o szkoły. Tą drogą wspólnie z dziećmi powinni kilkakrotnie przejść utrwalając prawidłowe zachowania  w drodze do szkoły  i zwracając uwagę  na  zagrożenia związane z ruchem drogowym.

Ruch Drogowy
cz, 28 sierpnia 2008 11:47
Data ostatniej edycji: pon, 19 stycznia 2009 12:07:39

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0