Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

III Wiosenny Zlot Drużyn Harcerskich „Przed Palmową Niedzielą”

15 marca 2008 Drozdowo

Już po raz trzeci, w sobotę poprzedzającą Palmową Niedzielę, w dniu 15 marca 2008r., zuchy, harcerze i instruktorzy naszego hufca przybyli do Muzeum Przyrody w Drozdowie, na III już Wiosenny Zlot Drużyn. Motywem przewodnim zlotu są zajęcia regionalne, więc także w tym roku dzieci lepiły z gliny aniołki, dzbanuszki, maski pod czujnym okiem pana Jacka z Długoborza. Od rzeźby na wielkim klocku lipowym nie można było odciągnąć druhów z „Agady” i to, co wydłubali zawieźli do swojej harcówki.

Kulminacyjnym punktem zlotu były zajęcia z druhną Jadzią Solińską, która tradycyjnie uczyła wiązać palmy wielkanocne, mówiła swoje wierszyki, połączone z prezentacją tematycznych wycinanek. Druhna Jadzia zaprezentowała wystawkę swoich prac: wycinanek, palm wileńskich i kurpiowskich, tomików wierszy dla dzieci i dorosłych. Każde dziecko wyszło z zajęć ze zrobiona przez siebie palemką.
Obok zajęć regionalnych dzieci wyruszyły na zwiad przyrodniczy w poszukiwaniu żab i pierwszych zwiastunów wiosny do Rezerwatu Kalinowo i rzekę Narewka. Szukały także śladów po rodzinie Lutosławskich w Drozdowie podczas zwiadu historycznego. Dopełnieniem tych zajęć była prelekcja oraz zwiedzanie wystawy w Muzeum. Nikomu nie przeszkadzała zmienna pogoda – na przemian słońce i deszcz. Zmęczeni i głodni uczestnicy posilali się kiełbaską na ognisku.

Składamy serdeczne podziękowania Dyrekcji i pracownikom Muzeum Przyrody w Drozdowie, którzy udostępnili nam swoje pomieszczenia oraz przygotowali zajęcia regionalne i muzealne.
W Zlocie wzięły udział drużyny:
-2 WDH „Zielony płomień” z Jedwabnego,
-13 ŁDH „Agada” z Łomży.
-21 DH „Agapa – pomocna dłoń” z Jedwabnego,
-33 ZDH ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zambrowie,
-44 ZDH ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie,
-Gromada Zuchowa na próbie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie,
-67 DH NS z SOSW w Długoborzu.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
tel. (86) 216 41 97
GG: 3079355
e-mail hufca

Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63

Księga gości
Wpisz się!
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę