Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Mlekovita chce kupić warszawskie oleje

Wysokomazowiecka spółdzielnia mleczarska Mlekovita chce kupić warszawskie Zakłady Przemysłu Tłuszczowego. Jak podaje Gazeta Współczesna powołując się na prasę fachową plan Mlekovity jest poważny i sensowny. Mlekovita posiada od półtora roku supernowoczesną fabrykę tzw. tłuszczu bezwodnego do produkcji miksów i margaryn. Dysponując doskonale zorganizowaną siecią dystrybucji swoich wyrobów, stale zwiększa udział w tym rynku. Nabycie ZPT zapewniłoby jej stałe źródło zaopatrzenia w oleje roślinne, niezbędne do produkcji margaryny.

Gazeta dodaje, że w ostatnio czasie pismo z informacją o zainteresowaniu kupnem akcji ZPT skierował do doradcy prywatyzacyjnego spółki Dariusz Sapiński, prezes Mlekovity.
Dodajmy, że warszawskie ZPT to jeden z czołowych producentów olejów i margaryn w kraju. Minister skarbu chce sprzedać 70 proc. akcji tej spółki za 54 mln zł. Tymczasem Mlekovita w tym roku planuje, że jej zysk netto przekroczy 30 mln zł.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę