Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Inwestują w Zambrowie

Główne zdjęcie
podpisanie listu intencyjnego

Prawdopodobniej za dwa lata w Zambrowie powstaną kolejne miejsca pracy dla 250 osób. Wszystko dzięki staraniom burmistrza tego miasta i zachęcaniu zagranicznych firm do inwestowania w Zambrowie. Wczoraj burmistrz Kazimierz Dąbrowski podpisał list intencyjny z Seanem Coyle z przedstawicielem firmy Pentonville Properties. W ramach porozumienia miasto Zambrów zobowiązało się do uzbrojenia terenu w niezbędną infrastrukturę techniczną, a Irlandczycy do zainwestowania około 107 mln zł.

 Na około 20 ha nieużytków, które w chwili obecnej stanowią własność miasta, powstaną uzbrojone tereny inwestycyjne. Miasto najpierw, przy wsparciu z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej za 14 mln zł zamierza wykonać drogi, chodniki, oświetlenie, kanalizacje sanitarną i deszczową na tym terenie, a następnie w drodze przetargu sprzedać wydzielone działki.
Irlandczycy, podpisując porozumienie, zobowiązali się do złożenia oferty na nabycie nieruchomości oraz podania w ofercie przetargowej terminów rozpoczęcia i zakończenia inwestycji, przewidywanej wielkości nakładów i docelowego zatrudnienia. Już dziś wiadomo, że wartość inwestycji może osiągnąć 22 mln szterlingów brytyjskich, czyli około 107 mln złotych. Irlandczycy na uzbrojonym przez miasto terenie postawią nowe budynki, zagospodarują teren. Przewidywana wielkość zatrudnienia na terenie po zakończeniu wszystkich inwestycji może sięgać 250 osób, zarówno przy produkcji jaki i przy procesie magazynowania towarów.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę