Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Via Baltica powinna przebiegać przez Łomżę i Ełk – twierdzi europoseł Krzysztof Hołowczyc

Główne zdjęcie
Krzysztof Hołowczyc (fot. www.holek.pl)

Ten jeden z najbardziej utytułowanych polskich kierowców rajdowych, mający w swoim dorobku zarówno wielokrotne tytuły Mistrza Polski i Mistrza Europy podkreśla, że wariant poprowadzenia tej ekspresowej drogi przez Łomżę jest lepszy od wariantu białostockiego bo jest krótszy. Hołowczyc mówi, że najbliższy czas powinniśmy wykorzystać na przygotowanie się, aby w 2010 roku, gdy Unia Europejska będzie weryfikowała przebieg korytarzy transportowych, przedstawić opcję Via Baltica przez Ełk i Łomżę jako najrozsądniejszą.

- Jako kierowca, który wiele lat spędził na drodze sądzę, że najważniejszym argumentem i  najbardziej logicznym jest odległość. Sporo krótsza droga, droga, która jest naturalnie wybierana przez kierowców, którzy podróżują  tym szlakiem. Wystarczy spytać kogokolwiek, zawsze jedzie przez Łomżę mimo, że drogi są słabsze  – argumentował w rozmowie z Juliuszem Jakimowiczem w popołudniówce Radia Nadzieja europoseł Krzysztof Hołowczyc.
Parlamentarzysta podkreślał, że taki przebieg Via Baltica to ogromna szansa dla Łomży.
- Jeżeli taka droga będzie przechodziła w pobliżu, to Łomża automatycznie będzie miał dużo więcej możliwości rozwoju – mówi europoseł.

Krzysztof Hołowczyc, podkreśla także, że na takim przebiegu Via Baltica nie straci Białystok bo on  ma zagwarantowaną ekspresową drogę łączącą to miasto z Warszawą.  Odnosząc się do ostatnich reakcji białostockiego prezydenta i marszałka Hołowczyc na spotkanie w Ełku europoseł powiedział: - To jest -  myślę – troszkę takie poczucie, że wszystko dla Białegostoku, a my mamy przyglądać się jak to będzie.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę