Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Ekspresowa „droga życia”

Via Baltica powinna prowadzić z Litwy przez Ełk i Łomżę do Warszawy – przekonywano podczas spotkania samorządowców i parlamentarzystów w Ełku. Kilkadziesiąt osób przede wszystkim samorządowcy okolicznych gmin, ale także m.in. Jacek Protas marszałek warmińsko-mazurski, Krzysztof Hołowczyc europoseł, i kliku krajowych parlamentarzystów z różnych opcji politycznych podpisało się pod listem do premiera odnośnie takiego przebiegu I Europejskiego Korytarza Transportowego.

Poseł Lech A. Kołakowski
Poseł Lech A. Kołakowski
Uczestnicy spotkania, podpierając się wynikami dotychczasowych analiz firmy Scott Wilson przekonywali, że taki przebieg trasy zdeterminuje rozwój regionu, który jak podkreślano dziś jest najmniej zamożnym regionem Unii (w przeliczeniu PKB na 1 mieszkańca).
- Zamieńmy dwukierunkową „drogę śmierci” na ekspresową „drogę życia” - mówiono o drodze nr 61, po której szlaku w znacznej części taka Via Baltica miałaby przebiegać, a która obok kolejowej Rail Baltica  w zgodnej opinii samorządowców ze wschodnich terenów województwa warmińsko-mazurskiego będzie gwarantem rozwoju gospodarczego, ale także turystycznego tego regionu.
Do lobbowania za takim przebiegiem Via Baltica, na wszystkich możliwych szczeblach administracji w kraju i Europie zachęcał też europoseł Krzysztof Hołowczyc.

Obecny na spotkaniu poseł Lech Antoni Kołakowski z Łomży zachęcał do większej współpracy pomiędzy samorządami z Warmi i Mazur, a samorządami z zachodniej części województwa podlaskiego.
- Życie gospodarcze płynie najkrótszą drogą, a ta prowadzi z Warszawy przez Łomżę, Ełk do Suwałk – mówił łomżyński parlamentarzysta.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę