Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z serwisu: www.onet.pl

40 mln zł zabrakło dla gmin w woj. podlaskim

108 wniosków podlaskich samorządów nie zostanie sfinansowanych w ramach programu SAPARD, gdyż zabrakło na ten cel 40 mln złotych. Poinformował PAP dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Białymstoku, Wojciech Szczepkowski. Samorządowcy rozmawiali we wtorek o trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźli, podczas 10. Forum Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego. Gminy ogłosiły już wcześniej przetargi na swoje inwestycje, gdyż takie były wymogi SAPARD-u.

"W skali całego programu SAPARD, tylko dla samorządów zabrakło pieniędzy na realizację ich przedsięwzięć. W sumie zabrakło pieniędzy na sto osiem wniosków, które wcześniej zostały zweryfikowane pozytywnie" - powiedział PAP Szczepkowski.

Zaznaczył, że podczas forum poinformowano wszystkich przedstawicieli samorządów, że mogą ubiegać się o pieniądze na realizację swych inwestycji w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

W ramach programu SAPARD samorządy otrzymały 54 mln złotych na budowę wodociągów, kanalizacji sanitarnej, wysypiska śmieci, drogi i rozwój energii niekonwencjonalnej.

W sumie sfinansowane zostaną 132 projekty. Gminy mają czas na ich realizację do końca 2006 roku.

Województwo podlaskie w ramach programu SAPARD otrzymało w sumie 212 mln złotych. Mogli się o nie ubiegać rolnicy, przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe oraz gminy wiejskie, miejsko-wiejskie i miasta do 7 tys. ludności.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę