Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

kurs drużynowych "Horyzont"

31 listopad 2007 - 31 styczeń 2008

Kolejny kurs drużynowych przed nami.

Jako kolejna forma kształceniowa w naszym hufcu rozpoczął się kurs drużynowych „Horyzont”, pod kierunkiem hm. Doroty Górskiej. W kadrze kursu znaleźli się także: phm. Agnieszka Wiechetek z hufca Białystok, phm. Tomasz Nidzgorski - szef naszego Zespołu kształcenia, hm. Sylwia Lenkiewicz – szefowa Chorągwianego Zespołu Kadry Kształcącej z Białegostoku, pwd. Anna Tomaszewska, pwd. Łukasz Kościuczuk oraz jako sekretarz – dh. Ewelina Modzelewska.

Pierwsza część kursu odbyła się w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Długoborzu w dniach 31.11-02.12.2007roku. Uczestnicy przybyli na miejsce już o godzinie 17:00. W ich oczach zamiast materacy ukazały się łóżka, były też lustra i wiele innych rzeczy. To nie były spartańskie warunki, do jakich byli wszyscy przygotowani na tego typu formach biwakowych. Było prawie jak w domu. O godz.18:00 rozpoczęły się pierwsze zajęcia. Kursanci między poważnymi zajęciami dotyczącymi misji, celów ZHP, bawili się i śpiewali, grali na gitarze. Późnym wieczorem była już tylko cisza nocna..., na którą udali się z wielkim smutkiem.

Następnego dnia o 9:00 rozpoczęły się kolejne zajęcia, na których m.in. kto nie umiał, nauczył się robić statki z papieru oraz dowiedział się wielu innych ciekawych rzeczy: Struktury ZHP, pracował ze Statutem, poznał wszystkie tajniki metody harcerskiej. Po całym dniu słuchania przyszła pora na mówienie. Każdy uczestnik musiał opowiedzieć swoją własną gawędę i tak minęły 3 godziny, które przyniosły wiele strachu.

Po wieczornicy część kursantów grała i śpiewała, reszta zaś udała się do łóżek. Tak minęły 2 intensywne dni kursu. Niedziela to dzień, w który było trochę swobodniej. Były to zajęcia z dh Sylwią oraz z dh. Tomkiem na bardzo przydatne tematy związane z rozwiązywaniem różnych problemów i konfliktów w grupie. O godzinie 15:00 wszyscy wrócili już do domu.

II część kursu odbyła się w Jedwabnem w dn.07-08.12.2007r. podczas Zlotu Mikołajkowego. Tym razem kursanci rozmawiali na temat motywowania młodych ludzi do działania. Wieczorem odbyła się kolejna wieczornica.

Rano, gdy już wszyscy zjedli śniadanie uczestnicy znów udali się na zajęcia. Najpierw planowanie pracy, konspekt, potem zajęcia z musztry na świeżym powietrzu oraz poznanie rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży. O godz.15:00 był powrót do domu, z obawą czekając na ostatnią część kursu.

Dh Ewelina Modzelewska

 


 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
tel. (86) 216 41 97
GG: 3079355
e-mail hufca

Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63

Księga gości
Wpisz się!
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę