Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Porozumienie w szpitalu

Główne zdjęcie
Teresa Krysiak

- Od jutra pracujemy normalnie – mówi dr Teresa Krysiak. W łomżyńskim szpitalu lekarze i dyrekcja podpisali porozumienie w sprawie zmiany systemu pracy w placówce. Od jutra lekarze będą pracować w systemie „opt-out” czyli na umowy o pracę z płatnymi dyżurami nadgodzinowymi. Dr Krysiak podkreśla, że podpisane porozumienie ie zmienia dotychczasowy stawek płacowych w szpitalu. Do rozmów o ewentualnych ich podwyżkach zgodnie z umową z września ubiegłego roku lekarze będą chcieli powrócić po podpisaniu przez szpital nowego kontraktu z NFZ-etem.

 

Porozumienie zawiesza strajk lekarzy szpitala zrzeszonych w ramach Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Do czynnej akcji strajkowej powrócono 21 stycznia. Wówczas troje lekarzy rozpoczęło głodówkę. Przerwano ją czwartego dnia, po rozmowach z wicemarszałkiem województwa podlaskiego odpowiedzialnym za służbę zdrowia.


Oto treść podpisanego porozumienia:

Porozumienie Oddziału Terenowego OZZL z Dyrektorem Szpitalu Wojewódzkiego w Łomży w sprawie uregulowania pracy w systemie „opt-out”

Wobec trudnej sytuacji finansowej Szpitala Wojewódzkiego w Łomży spowodowanej jego zadłużeniem, nie chcąc przedłużać niepewności i leku zdezorientowanych i zmęczonych zaistniałą sytuacją, pacjentów, ale także lekarzy - Oddział terenowy OZZL przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży zawiesza strajk. OZZL. oczekuje od Dyrekcji Szpitala na:

1.    powrót lekarzy, którzy nic zawarli umów kontraktowych do podstawowego systemu czasu pracy tj. pracy jednozmianowej w godzinach od 8.00 do 15. 35, a w przypadku lekarzy radiologii pracujących na umowie kodeksowej od 8.00 do 13.00.
2.    powrót do systemu dyżurów medycznych z podpisaniem klauzuli „opt-out”, także w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (20 dyżurów realizowanych przez lekarzy chirurgów):
Zastosowana od 1.01.2008r. forma równoważnego czas pracy lekarzy w oddziałach szpitalnych nie zapewnia należytego leczenia pacjentów, prowadzenia dokumentacji medycznej, ani (szczególnie w oddziałach zabiegowych) realizacji zawartych r. NFZ kontraktów;
3.    powrót do oddzielnych dyżurów w Oddziałach Urologicznym i Chirurgicznym:
4.    uwzględnienie pierwszeństwa pracowników Oddziału Kardiologicznego do pełnienia w nim dyżurów medycznych;
5.    pozostawienie do decyzji lekarz> pracujących w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży wyboru formy ich zatrudnienia;
6.    terminem realizacji powyższych punktów jest 1.02.2008r..
Informujemy, że warunki wynikające z pkt. 3 Porozumienia z dn. 30.09.2007r. pozostają aktualne. Wymienione w punkcie 3 tego porozumienia słowo „dążenie" rozumiemy jako szczerą chęć współpracy kierownictwa zakładu z pracownikami, w tym lekarzami OZZL, celem poprawy funkcjonowania poszczególnych pracowni, poradni i oddziałów szpitala. polepszenia jakości oferowanych usług i ich ilości. Jest to możliwe jedynie przy współpracy poszczególnych ludzi tworzących zespół, mających wspólny cel, właściwie umotywowanych (nie tylko finansowo). Niezbędne jest zapewnienie środków umożliwiających pracownikom realizacje zadań, właściwej organizacji pracy oraz odpowiedniej promocji Szpitala.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę