Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Późnojesienny weekend "SWS-u"

grudzień 2007 Głodówka

Weekend z okazji Światowego Dnia Wolontariatu na "Głodówce". W pierwszy weekend grudnia trzy osoby z 31 Łomżyńskiej Drużyny Wędrowniczej "Suma Wszystkich Strachów": phm. Sandra Znoińska, pwd. Łukasz Kościuczuk oraz sam. Kamila Gregorek wyruszyły pociągiem na dalekie południe, by tam, wśród tatrzańskich szczytów, spędzić andrzejkowo-mikołajkowy Weekend Wolontariusza.W daleką podróż wybraliśmy się na zaproszenie Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego GK ZHP "Głodówka".

Weekend był wspaniały. Przypomniały nam się dni spędzone na "Głodówce" na wolontariacie w lipcu... Słoneczna pogoda, starzy i nowi znajomi z całej Polski, góry na wyciągnięcie ręki - czego chcieć więcej? Na samym początku, jako że byliśmy chyba jedną z pierwszych ekip, wyruszyliśmy na spacer, by sprawdzić, czy góry w zimowej szacie wyglądają tak samo jak latem.

Po powrocie do schroniska zorganizowano ognisko i zabawy "rozgrzewające" na śniegu; hitem były "węże" oraz utworzony przez nas plazmowy telewizor:). Wieczorem uczestniczyliśmy w zabawach integracyjnych na jadalni. Mogliśmy się sprawdzić w wielu konkurencjach; obieranie ziemniaków i inne zadania sprawiły nam ogromna radość - w końcu praca w schronisku czegoś nas nauczyła! Przegrani rano zajmowali się śniadaniem dla reszty wolontariuszy.

Następnego dnia podzieliliśmy się na grupy, a "Szef" przydzielił nam zadania godne każdego "głodówkowicza". Nam przypadło w udziale budowanie igloo przed schroniskiem. Wszyscy zakasali rękawy i zabrali się do pracy - przecież igloo ma stać do maja, a pierwszą noc ma w nim spędzić sam "Szef"! Powstała budowla na najwyższym poziomie, a nasz wysiłek, łącznie ze wspinaniem się na strome ściany, przejdzie do historii. Potem lekka kolacja, a następnie wieczór z wróżbami i prezentami mikołajkowymi dla każdego oraz ostatkowa zabawa do białego rana, oczywiście z tangiem i salsą. Niedziela to już tylko ostatnie spojrzenie na góry, pizza na Krupówkach zjedzona w oczekiwaniu na pociąg wraz z innymi wolontariuszami i... powrót do domu. Ten weekend dołączył do naszych "głodówkowych" wspomnień.

S., K. & K. z "Sumy Wszystkich Strachów"

 

Foto: igloo, które ma stać do maja
Foto: zdjęcie na tle gór
Foto: widoki przykuwały wzrok nawet tych najbardziej wymagających
Foto: Sandra, Kamila i Łukasz podziwiają góry w czarnych bluzach z nazwą szczepu na plecach

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
e-mail hufca:
lomza@zhp.pl


Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63


Dane finansowe
Numer konta: Alior Bank 19 2490 0005 0000 4500 7571 1446
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę