Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 28 lutego 2024 napisz DONOS@

Będzie zmiana uchwały o podstrefie ekonomicznej?

Główne zdjęcie
szkic przedstawia tereny, które miasto przeznaczyło na podstrefę SSSE we wrześniu 2007r.

Tylko nieco ponad cztery miesiące przetrwała uchwała Rady Miasta Łomża wyznaczająca granice gruntów, które miałyby zostać przekazane pod utworzenie w mieście podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W środę prawdopodobnie radni będą zmieniać tę uchwałę. Poinformowano o tym podczas spotkania prezydenta Łomży z przedstawicielami SSSE i przedsiębiorcami Łomży.

 Ze „łomżyńskiej podstrefy” radni mają wyłączając tereny Pepeesu, który już kilka miesięcy temu poinformował, że nie będzie realizował tu swoich inwestycji. Wyłączona ma być także tzw. trąbkę czyli bocznica kolejowa. W zamian do podstrefy miałyby zostać włączone dwie inne działki. Jedna to teren, który prezydent chce kupić od Gaspolu (za obiektami firmy), a druga działka znajduje się w okolicach zbiornika retencyjnego przy ulicy Poligonowej.
W ten sposób „łomżyńska podstrefa” SSSE liczyłaby nie prawie 17 hektarów – jak ustalono to we wrześniu ubiegłego roku, a około 10 ha, ale być może wreszcie coś w tym temacie by się zmieniło.   
Zgodnie z komunikatem Łomżyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, której prezes Maciej Zajkowski uczestniczył w spotkaniu prezydenta z przedstawicielami SSSE „w przypadku zatwierdzenia uchwały przez Radnych Miasta, proces przystąpienia do SSSE będzie przebiegać w kilku etapach:
1. Podpisanie Porozumienia przez Prezydenta Miasta Łomża oraz Prezesa Zarządu SSSE.
2. Wniosek SSSE zawierający niezbędne dokumenty: dotyczące lokalizacji podstrefy – mapy, decyzje, uchwały Rady Miasta – listy intencyjne i biznes plany przedsiębiorców, zostanie dostarczony do Ministra Gospodarki.
3. Po zaakceptowaniu wniosku przez Ministra Gospodarki, nastąpi wspólne ogłoszenie Władz Miasta Łomża i organu SSSE o przetargu na działki.”
240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę