Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

PHARE 2002 – wpłynęły pierwsze wnioski

57 wniosków o dofinansowanie działań w ramach Krajowego Funduszu Dotacji Inwestycyjnych Phare 2002 od podlaskich małych i średnich przedsiębiorców wpłynęło do Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego, będącej Regionalną Instytucją Finansującą. 12 lipca minął pierwszy termin składania wniosków o przyznanie środków z KFDI. Natomiast 30 lipca mija termin przyjmowania wniosków o dotacje z Funduszu Wsparcia na Doradztwo, a 6 sierpnia w ramach programu „Technologie Informatyczne dla Przedsiębiorstw”.

Spośród 57 podlaskich firm ubiegających się o przyznanie dotacji z Krajowego Funduszu Dotacji Inwestycyjnych, 31 prowadzi działalność na terenie Białegostoku, a 26 przedsiębiorców ma siedzibę poza obszarem miasta. Wnioskodawcy reprezentują branżę medyczną, samochodową, drzewną, budowlaną oraz reklamową. Złożone przez nich wnioski oczekują na ocenę. Całkowita kwota Krajowego Funduszu Dotacji Inwestycyjnych udostępniona w ramach Phare 2002 wynosi ponad 10,5 mln EUR. Dotacje inwestycyjne będą przyznawane m.in. na zakup nowych urządzeń i maszyn, sprzętu komputerowego i oprogramowania. Kolejne terminy składani wniosków w ramach Krajowego FDI upływają 16 sierpnia oraz 13 września br. W tym roku przedsiębiorcy z Podlasia dodatkowo będą mogli skorzystać również ze środków Funduszu Dotacji Inwestycyjnych w ramach programu Phare 2002 Spójność Społeczna i Gospodarcza. Nasze województwo znalazło się bowiem w gronie 13 innych polskich regionów, które otrzymają pomoc dla MŚP w ramach tego projektu. W województwie podlaskim dostępna kwota dofinansowania z tego programu to 810 tys. euro. Pierwszy termin składania wniosków wyznaczono na 30 sierpnia.

Natomiast na 30 lipca określony został pierwszy termin składania wniosków o dotacje w ramach Funduszu Wsparcia na Doradztwo Phare 2002. W jego skład wchodzi pięć podprojektów przewidujących dofinansowanie różnych specjalistycznych usług doradczych. Dotyczyć mogą one m.in. oceny aktualnej sytuacji przedsiębiorstwa poprzez opracowanie planu rozwoju na wdrażaniu rozwiązań innowacyjnych kończąc. Jeden z podprojektów przewiduje przekazanie dofinansowania na usługi doradcze dla przedsiębiorstw, które wdrażają działania mające na celu uzyskanie lub odnowienie znaku jakości, zgodności lub certyfikatu. Program przewiduje również dotacje dla przedsiębiorstw poszukujących alternatywnych źródeł finansowania działalności gospodarczej czy rozwijających działalność opierającą się na wdrażaniu zaawansowanych rozwiązań w zakresie podnoszenia wydajności i jakości.

Na 6 sierpnia wyznaczony jest pierwszy termin składania wniosków do jednego z programów doradczych w ramach Regionalnego Programu Wsparcia MŚP „Technologie Informatyczne dla Przedsiębiorstw”. Na województwo podlaskie przypada w ramach programu 350 000 EUR .Usługi doradcze muszą dotyczyć identyfikacji i wdrożenia rozwiązań technologii informatycznych najlepiej dopasowanych do potrzeb i zakresu działalności wnioskodawcy. Przykładowymi działaniami finansowanymi w ramach tego projektu są m.in. audit technologiczny, identyfikacja potrzeb przedsiębiorstwa w zakresie technologii informatycznych czy tworzenie baz danych, lokalnych sieci i stron internetowych.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad regulujących funkcjonowanie w/w programów dostępne są na stronach internetowych:www.pfrr.bialystok.pl lub w siedzibie Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego w Białymstoku przy ul. Starobojarskiej 15, tel. 740-86-90 lub 740-86-88.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę