Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

IV Mikołajkowy Zlot Drużyn Harcerskich 2007

7-8 grudzień 2007 Jedwabne

Tradycją w naszym hufcu stało się spotkanie naszych harcerzy z Mikołajem. Tym razem po raz trzeci w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem, na zaproszenie 21 Drużyny Harcerskiej „Agapa – pomocna dłoń” pod kierunkiem dh pwd. Marzeny Bagińskiej, przy znacznym wsparciu 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Zielony płomień” pod kierunkiem pwd. Małgorzaty Modzelewskiej.
W tym roku Zlot Mikołajkowy odbył się w dniach 07-08.12.2007 roku. W czasie Zlotu miały miejsce także drugie zajęcia kursu drużynowych „Horyzont”.

O godz.16:00 uczestnicy zameldowali sie na miejsce zlotu, czyli w Domu Kultury.. 0 17:00 odbyła się harcerska msza św. w kościele pw.św.Jakuba Apostoła w Jedwabnem. Ksiądz proboszcz był bardzo wzruszony, że w jego Kościele mógł gościć taką dużą grupę harcerzy. Po modlitwie wszyscy udali się do M-GOKu, by tam bawić się, śmiać się i śpiewać. Każda drużyna przedstawiała się na dużej scenie kinowej. Wieczorem, gdy wszyscy zjedli kolację zaczęła się wieczornica, na której poruszaliśmy temat św. Mikołaja. Przy wspólnych śpiewankach wieczór upłynął bardzo szybko. O godz.22:30 była juz tylko cisza nocna, ale nie dla wszystkich. Zaraz po północy niektórych zbudzono do Złożenia Zobowiązania Instruktorskiego. Była to dh. Monika Rosochacka z 11 SDS „Exodus” oraz dh. Marzena Bagińska – drużynowa 21 DH. Witamy w gronie instruktorów ZHP! Zobowiązaniu towarzyszyły dodatkowe efekty audiowizualne. Także trzech harcerzy z 21 DH "Agapa-Pomocna dłoń" złożyło Przyrzeczenie Harcerskie. Wszystkim należą się serdecznie gratulacje.

Rano o 7:30 usłyszeliśmy gwizdek i uporczywy krzyk druha oboźnego Czarka: "Pobudka! Pobudka! Wstać!". Rad, czy też nierad trzeba było ruszyć się i wypełzać z ciepłego śpiworka. Godzina 9:00 i rozpoczął się apel, a po nim, ukochany bieg patrolowy. Drużyny musiały się borykać z różnego typu zadaniami. Zmarznięci i wyczerpani wróciliśmy, by wziąć udział w konkursie kulinarnym (mniam, mniam), który wygrała 2WDH i plastycznym (drużyną zwycięską okazała się 11 SWS). Po rozstrzygnięciu konkursów przez dostojne jury rozpoczęło się rozdawania prezentów. Drużynki aby otrzymać prezent musiały wykonać zadania np: zrobić bombkę, pokazać pląsik. Upominków niestety nie mógł nam wręczyć Mikołaj (może juz miał dużo pracy). Na apelu kończącym wręczone zostały dyplomy oraz słodycze, po czym wszyscy ze smutkiem wrócili do domów. Zlot przebiegł w miłej i świątecznej atmosferze. Już za rok następny zlot Mikołajkowy!

pion.Marlena Ożarowska, dh Ewelina Modzelewska

W Zlocie Mikołajkowym obok gospodarzy (21 DH oraz 2 DW) oraz kursantów kursu drużynowych wzięli udział: Szczep „Rubikon” z Łomży, czyli 10 GZ „Bractwo tęczy”, 13 ŁDH „Agada”, 31 ŁDW SWS (tym razem wszystkie drużyny, bo zuchy dojechały na sobotę), 11 SDS „Exodus”, 25 ŁKH „Madras” oraz jeden harcerz z 6 DH z Czyżewa. Zlot odbył się dzięki gościnności MGOK oraz burmistrza Jedwabnego.
Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz za wspólną zabawę!

MIKOŁAJKOWY ZLOT DRUZYN HARCERSKICH ORAZ
KURS DRUZYNOWYCH

Dzień po mikołajkach, czyli 7 grudnia (piątek) pojechaliśmy wraz z drużyną do Jedwabnego na Zlot Mikołajkowy. Uczestniczyli w nim: Olga, Natalia, Atomka, Czarek (oboźny), Kostek, Martyna O., Kasia, Iza, Magda, Ania, Ada, Paulina, Wojtuś, Gosia, Michasia, Ola i przejazdem Mycha z Łukaszem. Podczas gdy większość brała udział w biegu harcerskim, grach i zabawach oraz innych ciekawych rzeczach, cztery druhenki (Olga, Natalia, Ola i Gosia) dokształcały się na kursie drużynowych, który zaczął się tydzień wcześniej w Długoborzu za Zambrowem.

Zajęcia trwały bez cały dzień z krótkimi przerwami, a prowadzili je: druhna komendant wraz z Kostkiem i Atomką. Ponieważ był to Zlot Mikołajkowy nie obyło się bez prezentów xD. Każdy miał za zadanie przywieźć na zlot mały prezencik w kwocie do 5 złociszy. Kadra zlotu wzięła je od wszystkich uczestników, a później każdy losował sobie upominek. Było wesoło i każdy był zadowolony:). Uśmiechnięci pojechaliśmy do domów czekają na następny zlot, a kursanci na następne zajęcia.

"Rubikon"


 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
tel. (86) 216 41 97
GG: 3079355
e-mail hufca

Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63

Księga gości
Wpisz się!
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę