Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

W gościnie u x. Lutosławskiego

17 listopad 2009 Drozdowo

W dniu 17.11. 2007r. dworek księdza Kazimierza Lutosławskiego ponownie tętnił śpiewem i śmiechem, goszcząc zuchy i harcerzy z Łomży i Jedwabnego. Spotkanie zostało przygotowane przez dh Dorotę Wierzbowską oraz pwd Małgorzatę Modzelewską. Celem zlotu było zapoznanie dzieci z sylwetkami sławnych ludzi naszego regionu, w tym bliższe poznanie postaci ks. K. Lutosławskiego, a także łączenie rozrywki z nauką, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i historycznych.

Zarówno dzieci młodsze jak i starsze z wielkim zaangażowaniem podejmowały kolejne zadania zlotowe zdobywając sprawność przyrodnika. Młodzi odkrywcy z wielkim entuzjazmem wyruszyli w poszukiwaniu ciekawych okazów przyrodniczych, sprawdzając czy jest on otoczony opieką.

Podczas zorganizowanej wyprawy badaczy flory i fauny najbliższej okolicy, z humorem rozpoznawali różne rodzaje roślin, zwierząt. Poprzez plakaty dzieci starały się zorganizować dzień ochrony przyrody i namówić do tego inne osoby.
Wielkim zainteresowaniem cieszyła się również część artystyczna o księdzu Lutosławskim, przygotowana przez grupkę harcerzy pod przewodnictwem dh Doroty Wierzbowskiej.

Punktem kończącym to spotkanie było własnoręczne pieczenie kiełbaski na ognisku, a następnie podziękowanie za przybycie i uczestniczenie w zabawie jak również wręczenie nagród książkowych i dyplomów.

Składamy podziękowanie pracownikom muzeum za ciepłe i życzliwe przyjęcie oraz udostępnienie pomieszczeń, a także za przygotowane nagród i łakoci dla uczestników zlotu.

dh. Małgorzata Modzelewska

 


 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
e-mail hufca:
lomza@zhp.pl


Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63


Dane finansowe
Numer konta: Alior Bank 19 2490 0005 0000 4500 7571 1446
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę