Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Betlejemskie Światło Pokoju 2tysiąceVII

grudzie 2007 Łomża

Już po raz en-ty łomżyńscy harcerze (i okolicznie też) postanowili wziąć udział w uroczystościach związanych z rozwożeniem światła zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem i rozwożonego po całym świecie przez skautów. Po wielu przygotowaniach w dniach 20-21 grudnia 2007 Hufiec ZHP „Nadnarwiański” w Łomży pokazał, na co go stać. Pierwszego dnia uroczystości zebraliśmy się w Centrum Katolickim, aby wziąć udział w pokazie śpiewania kolęd przez dzieci, którego inicjatorem był phm. Tomek Nidzgorski a.k.a. Chomik. Harcerze posłuchali, pośpiewali, poczęstowali się przygotowanym ciastem i posprzątali po wszystkim. Oprócz harcerzy pomagali także ludzie z Centrum i jedna z klas drugich Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży. Ogólnie atmosfera była bardzo sympatyczna.

Piątek, czyli 21 grudnia to już zupełnie inna bajka. Po przygotowania i podpaleniu paleniska na Starym Rynku przybyli łomżyńscy harcerze a także posiłki z Jedwabnego i Czyżewa, osiągając liczbę w okolicach 100. Druhna Komendant podziękowała drużynom za przybycie, wymieniając wszystkie z osobna. Po tym odpalono ognisko, Pan Prezydent Jerzy Brzeziński oraz Jego Ekscelencja Biskup Stanisław Stefanem powiedzieli kilka słów, po czym przyjechała straż pożarna, aby wraz z dh Chomikiem powiesić wykonanego wcześniej przez harcerzy Aniołka na wielkiej choince. Można go tam podziwiać do dziś.

Po tej bardziej widowiskowej części udaliśmy się do Hufca, aby złożyć sobie wzajemnie życzenia przy opłatku, przytulając i całując się przy tym, co zapewniło wspaniałą atmosferę. Później jeszcze jedzenie ciasta, zaśpiewanie „100-lat” dla druhów Adamów Frączka oraz Mazewskiego, wręczenie przez komendantkę drobnych upominków dla drużyn oraz instruktorów bezprzydziałowych i większość osób w miłej świątecznej atmosferze rozeszło się do domu, po wcześniejszym ogarnięciu Hufca. Oby za rok spotkać się w równie wspaniałej, jak nie lepszej atmosferze, w tak dużym, jeśli nie większym gronie.

W uroczystościach brały udział następujące drużyny:
- 2 WDH "ZIELONY PŁOMIEŃ"
- 4 ŁDH "PANTEON"
- 6 DH w Czyżewie
- 11 SDS "EXODUS"
- 13 ŁDH "AGADA"
- 14 DH w Rosochatem Kościelnym
- 21 DH "AGAPA -pomocna dłoń"
- 25 ŁKH "Madras"
- 31 ŁDW "Suma Wszystkich Strachów"
- 59 ŁDH "Ptaki Ptakom"
- DW w Czyżewie

pwd. Kamil Kaszuba HO

Świałto przekazane na Podlasie. (relacja z Białegostoku) 19 grudnia 2007 roku przy blasku Betlejemskiego Światła Pokoju odbyło się spotkanie opłatkowe Komendanta ZHP Chorągwi Białostockiej z członkami komendy, komendantami hufców, skarbnikami oraz pracownikami Chorągwi.

Wigilia rozpoczęła się od przeczytania Ewangelii wg. św. Łukasza oraz odśpiewania Modlitwy Harcerskiej. Po oficjalnym rozpoczęciu Komendant Chorągwi hm. Andrzej Bajkowski powitał wszystkich przybyłych na wigilię instruktorów oraz złożył im serdeczne życzenia z okazji nadchodzących Świąt Narodzenia Pańskiego.

Następnie podzielono się opłatkiem, złożono sobie serdeczne życzenia. Każda osoba obecna na spotkaniu otrzymała symboliczny prezent i kartkę z życzeniami od Komendanta Chorągwi.

Przy wspólnym wigilijnym stole podsumowano mijający rok harcerski oraz zakończone niedawno zjazdy hufców. Na zakończenie obecnym przedstawicielom z poszczególnych hufców przekazano Betlejemskie Światło Pokoju, dzięki czemu Światło w najbliższych dniach za pośrednictwem hufców, drużyn i harcerzy dotrze do wszystkich miejscowości i wsi na Podlasiu. Wspólna wigilia przebiegła w bardzo ciepłej i świątecznej atmosferze. Nasz hufiec reprezentowali: komendantka hufca – hm. Dorota Górska oraz skarbnik – phm. Adam Frączek.

hm. Dorota Górska

 

Foto:
Foto: BŚP w Białymstoku
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Drużyna Harcerska
Foto:
Foto: Zobowiązanie Instruktorskie dh. Ani Rutkowskiej
Foto: BŚP w Łomży

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
e-mail hufca:
lomza@zhp.pl


Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63


Dane finansowe
Numer konta: Alior Bank 19 2490 0005 0000 4500 7571 1446
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę