Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 lipca 2024 napisz DONOS@

Podstrefa SSSE będzie w Białymstoku, a nie w Łomży

Jeszcze w grudniu do ministerstwa gospodarki może trafić wniosek o poszerzenie Suwalskiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej. Będzie on jednak dotyczył utworzenia podstrefy w Białymstoku, a nie w Łomży. - W przypadku Łomży mam wrażenie, że władze miasta podstrefy nie chcą - mówi Grzegorz Mackiewicz Prezes Zarządu SSSE. - W Białymstoku, podstrefa będzie szybko, bo tu władzom zależy na tym - dodaje.

Mackiewicz tłumaczy, że w przypadku Białegostoku niemal wszystko jest już gotowe. Miasto daje 30 ha gruntu, jest sześciu inwestorów gotowych wydać 285 mln zł. W ich firmach pracę znaleźć by mogło ponad tysiąc osób.
- Wniosek złożymy jeszcze w grudniu, lub w pierwszy dniach stycznia. Sądzę, że wiosną podstrefa w Białymstoku będzie już faktem – mówi prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.  
Będzie to kolejna po Suwałkach, Ełku, Gołdapi i Grajewie, podstrefa SSSE. W tej grupie miała być także Łomża. Choć oficjalnie o jej utworzenie zabiegamy już od blisko roku w dalszym ciągu jej nie ma i jak się okazuje długo nie będzie.
- W Łomży nie zostało zrobione nic. Władze miasta chyba nie chcą mieć strefy. My chcemy bardziej niż Łomża – mówi Grzegorz Mackiewicz.  
Prezes SSSE twierdzi, że po wycofaniu się Pepees-u w Łomży praktycznie znowu nie ma terenu na który można by ściągnąć inwestora.
- To co pozostało w większości to tereny, które miały być drogami prowadzącymi do działki Pepees-u. Teraz nie ma po co wprowadzać je do podstrefy – tłumaczy Mackiewicz, podkreślając, że dotychczas władze Łomży nie zaproponowały żadnej nowej działki, którą można by było wprowadzić do ewentualnej łomżyńskiej podstrefy.
Po woli natomiast posuwa się do przodu kwestia włączenia do SSSE działek w Nowogrodzie. Zanim jednak uda się coś tu zrobić trzeba przeprowadzić tzw. odrolnienie gruntów.
- Wysłaliśmy wniosek do ministerstwa gospodarki, a stamtąd trafił on do ministerstwa rolnictwa. Wiem także, że Agencja Nieruchomości Rolnych, dokonuje wyceny gruntów. To potrwa jeszcze kilka miesięcy, ale wydaje się że w przypadku Nowogrodu będziemy mogli złożyć wniosek – podkreśla Mackiewicz.  

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę