Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@
źródło: dziennik.pl

Urzędnicy: Zerwijmy kontrakt na obwodnicę Augustowa

Koniec problemu z Rospudą? Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wysłała do ministra transportu list, w którym sugeruje zerwanie kontraktu na budowę obwodnicy Augustowa - dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM. Zdaniem urzędników prace muszą zostać wstrzymane jak najszybciej.

To zaskakująca decyzja, bo do tej pory drogowcy upierali się, że obwodnica Augustowa, poprowadzona przez Dolinę Rospudy, to najlepsze rozwiązanie, które pozwoli szybko zakończyć budowę. Droga miała przecinać dolinę na półkilometrowej estakadzie, wspartej na wysokich betonowych słupach. 

Taki przebieg obwodnicy popierają mieszkańcy i władze Augustowa, którym doskwiera duży ruch ciężarówek w centrum miasta. Przeciw budowie protestują jednak ekolodzy, którzy podkreślają unikatowy charakter torfowisk Doliny Rospudy oraz konieczność ochrony siedlisk ptaków.

Obrońcy przyrody uważają, że obwodnicę można poprowadzić przez inne tereny.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę