Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Politycy POprowadzą Via Balticę przez Łomżę

Główne zdjęcie
POpierana trasa Via Baltiki

Rospuda jednak ocaleje. Politycy PO zmieniają przebieg trasy Via Baltica – pisze DZIENNK. Swoje plany budowy dróg nazywają Narodowym Programem Wielkiej Budowy. W przypadku Via Baltiki popierają wariant polecany przez firmę Scott Wilson - z dala od Rospudy. "Trasa pobiegnie przez Łomżę i Ełk - mówi DZIENNIKOWI współtwórca projektu inż. Jan Jakiel


Kompleksowy program budowy sieci komunikacyjnej w Polsce na zlecenie Platformy Obywatelskiej przygotowali m.in. inżynierowie z SISKOM - Stowarzyszenia Integracji Stołecznej Komunikacji. Opierali się na projektach firmy Scott Wilson – podkreśla DZIENNIK. - Scott Wilson z kolei to renomowana międzynarodowa kancelaria wynajęta przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, która miała przeanalizować różne warianty przebiegu trasy Via Baltica - europejskiego szlaku komunikacyjnego łączącego kraje nadbałtyckie.
Scott Wilson jako najlepszy wariant Via Baltiki już dawno wskazał ten przez Łomżę, omijający chronioną unijną dyrektywą Natura 2000 Dolinę Rospudę. GDDKiA na przekór analizom forsowała jednak wariant przez Rospudę. Politycy PO mówią teraz: "To się zmieni".
"To wspaniale, że alternatywny projekt poprowadzenia Via Baltiki, o który walczyliśmy, politycy w końcu wzięli pod uwagę" - komentują DZIENNIKOWI na gorąco ekolodzy z Greenpeace Polska. "To znaczący zwrot w podejściu do budowy dróg w Polsce i w poszanowaniu unijnego prawa".

zobacz: Rospuda jednak ocaleje DZIENNIK
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę