Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Wolontariat pod Tatrami 31 ŁDW „Suma Wszystkich Strachów ”

lipiec 2007

„Bo jeśli piąć się - to tylko szczytem,
Jeśli szumieć - to wichrem halnym,
Trwać niebem i granitem
A pić ze źródeł skalnych.”

7-ro wędrowników z 31 Łomżyńskiej Drużyny Wędrowniczej „Suma Wszystkich Strachów” postanowiło aktywnie i ambitnie spędzić pierwszą cześć wakacji. Jednym ze sposobów był wyjazd na wolontariat do Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego GK ZHP „Głodówka”. Niektórzy z nas spędzili tam ponad miesiąc.
Trudno mi pisać o naszym lipcowym wolontariacie (ja byłam wolontariuszka na Głodówce już drugi raz).

Każdy z nas mógłby tu napisać swoją, długą i porywającąJ, historię. Ja mogę powiedzieć, że za nic nie zamieniłabym tego czasu na nic innego. Życzliwi, ciepli ludzie, wyrozumiali na niedociągnięcia z naszej strony i wspierający nas w „ekstremalnych pomysłach kuchenno-kominkowych”J, bajkowe widoki na tatrzańskie szczyty z każdego okna (oprócz tego ze „zmywaka”J), góry w zasięgu ręki… Czego chcieć więcej?
Nasz czas staraliśmy się wykorzystać jak najlepiej. Wypuszczaliśmy się na wędrówki po Tatrach (każdy z nas zdobywał Górską Odznakę Turystyczną), do Zakopanego (odwiedziliśmy Muzeum Olgi i Andrzeja Małkowskich), druhowie wybrali się nawet na 2 dni na Słowację, by tam zdobyć Jagnięcy Szczyt i poznać skautki słowackie.

Wieczorami spędzaliśmy czas z innymi wolontariuszami w „Klubie Wolontariusza” (nasz pomysł!) grając w Scrabble, „mafię”, śpiewając, rozmawiając, popijając aromatyczną herbatkę. A 1 sierpnia zorganizowaliśmy odnowienie Przyrzeczenia Harcerskiego dla ponad 100 skautów z Włoch (zawiązały się nawet międzynarodowe przyjaźnie – kiedyś obowiązkowo jedziemy na Sycylię!) oraz harcerzy z całej Polski, oczywiście we współpracy ze schroniskiem.
Poza tym, mieliśmy okazję sprawdzić się jako wolontariusze i… wędrownicy.

Ciężka praca, odpowiedzialne zadania… Nie zawsze wszystko szło świetnie, ale… staraliśmy się. A najmilsze były słowa pochwały od „kierownictwa”J, przychylność pracowników i zaproszenie na Głodówkę nie tylko na pobyt, który przysługuje nam za pracę, ale także za rok na wolontariat. Przybędziemy w jeszcze większym składzie, i to nie tylko z Łomży!
Dziękujemy druhowi Marianowi, druhnom: Margrett, Magdzie, Marcie, ekipie z Mikołowa, cioci Marysi, Teresie, Annalisie z Catanii… i wszystkim, których nie zdołam tu wymienić. Nasz wolontariat na Głodówce był niezwykły właśnie dzięki Wam.

„Zostanie tyle gór, ile udźwignąłem na plecach,
Zostanie tyle drzew, ile narysowało pióro…”


phm. Sandra Znoińska HR

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
e-mail hufca:
lomza@zhp.pl


Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63


Dane finansowe
Numer konta: Alior Bank 19 2490 0005 0000 4500 7571 1446
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę