Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Zlot na powitanie lata

22 Czerwiec 2007 Nowy Młyn

22 czerwca, tuż po zakończeniu roku szkolnego, na bazę harcerską w Nowym Młynie przyjechali harcerze i harcerki Hufca ZHP Ziemi Łomżyńskiej. Co było powodem, dla którego, mimo deszczu, rozlokowali się w namiotach? Zlot Na Powitanie Lata!
Pogoda nie była najpiękniejsza, ale harcerzom nic nie jest straszne – no, prawie wszystkim. Całą kadrę „obsadzili” wędrownicy z 31 Łomżyńskiej Drużyny Wędrowniczej „Suma Wszystkich Strachów”. Pierwszego dnia odbył się festiwal piosenki – „Rykowisko”. Najlepiej zaśpiewała "GAD" oraz grupa „Razem” z Czerwonego Boru. Wieczorem zuchy przygotowały opowieść o nocy świętojańskiej i rzucały wianki do.. hm.. rzeki.. Po skromnym ogniobraniu odbyła się kuźnica dla wędrowników - niech jej temat pozostanie tajemnicą – kto był ten wie!

Następnego dnia rano oboźny (pwd Łukasz Kościuczuk) wyciągnął wszystkich z namiotów na zaprawę poranną. Oj, nie chciało się wstawać - to przecież pierwszy dzień wakacji - ale oboźny nie był zbyt litościwy. Po zaprawie zjedliśmy śniadanie i wyruszyliśmy patrolami na „miliard w rozumie”. W czasie gry patrole musiały m.in. rozszyfrować wiadomości, porozciągać się z Kamą, przebrać jedną osobę za leśnego człowieka, strzelić z wiatrówki w tarczę, uratować rannego… Zabawa trwała ok. 4 godzin, gdyż ostatnim punktem była grzęda i zjazd.

Po szybkim obiadku harcerze starsi wyruszyli w drogę do Nowogrodu, gdzie miało się odbyć spotkanie przygotowane przez weteranów. Harcerze i zuchy musiały pojechać autobusem.. W Nowogrodzie wszyscy świetnie się bawili, a wracając przywieźli papierowe medaliony z wycinankami kurpiowskimi – prezent od dh. Jadzi Solińskiej (dostałam jedną od Chomika – zostałam z Czarkiem, aby pilnować naszego przybytku. Wszyscy wrócili bardzo zmęczeni (tylko „Razem” jak zwykle miała duużo energii) i poszli spać. Natomiast w nocy harcerze starsi wyruszyli na grę nocną „lotnik”, która polegała na odnalezieniu rannego Czarka. Najlepsze wyniki uzyskali Panteon oraz starsi z Czyżewa.

Wszystko, co dobra szybko się kończy, tak samo nasz zlot. Na apelu kończącym podano zestawienie punktów z wszystkich konkurencji - 1. miejsce zdobyła „"GAD"”, 2 „RAZEM”, natomiast 3. „PANTEON”. Każdy patrol otrzymał nagrody pocieszenia i pamiątki zlotowe, a także znaczek zaprojektowany przez Atomkę – dziękujemy! Na zakończenie zawiązaliśmy krąg i po spakowaniu się i sprzątnięciu bazy pojechaliśmy do swoich domów.

Druh Anonim

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
e-mail hufca:
lomza@zhp.pl


Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63


Dane finansowe
Numer konta: Alior Bank 19 2490 0005 0000 4500 7571 1446
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę