Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 maja 2024 napisz DONOS@

NFZ chce oszczędzać na leczeniu w szpitalach

Szpitale biją na alarm. Propozycje kontraktów Narodowego Funduszu Zdrowia na przyszły rok są znacznie poniżej potrzeb i oczekiwań. Szpitalowi Wojewódzkiemu w Łomży podlaski oddział NFZ zaproponował na przyszły rok o kilka milionów złotych mniej pieniędzy niż zakładał kontrakt podpisany na początku tego roku.

 Marian Jaszewski dyrektor szpitala dodaje, że wyjątkowo niekorzystnych dla łomżyńskiego szpitala jest nowy katalog świadczeń medycznych. Według niektórych jego zapisów NFZ  nie zamierza  finansować np. przez dwie pierwsze doby leczenia pacjenta, który trafi na oddział intensywnej terapii.
- Promuje on szpitale, które nie leczą specjalistycznie, a my tak właśnie leczymy. Ten katalog jest szkodliwy dla takich szpitali jak nasz – podkreśla Marian Jaszewski.
Zdaniem dyrektora łomżyńskiego szpitala aby zrównoważyć wzrost kosztów ponoszonych przez placówkę kontrakt na 2008 rok powinien być o około 10-15 % wyższy od tegorocznego.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę