Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Sieć światłowodów pokryje obszar Polski Wschodniej

Marszałkowie pięciu województw Polski Wschodniej zawarli porozumienie z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego i operatorami internetowymi w sprawie realizacji projektu „Sieć szerokopasmowa Polski Wschodniej”. Za około 300 mln euro ma zostać zapewniony do końca 2013 roku dostęp do usług szerokopasmowych dla 90% gospodarstw domowych i 100 % instytucji publicznych i przedsiębiorców m.in z województwa podlaskiego.


Projekt zakłada budowę na terenach województw lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego infrastruktury teleinformatycznej uzupełniającej istniejące, należące do różnych operatorów, zasoby i tworzącej regionalne sieci szkieletowe.
Wstępna analiza wskazuje, że optymalnym rozwiązaniem technologicznym dla regionalnych sieci szkieletowych jest okablowanie światłowodowe. Tak więc inwestycje będą  koncentrować się na budowie sieci światłowodowej, tak aby przybliżyć lokalizację węzłów optycznych sieci do użytkownika końcowego bez dublowania istniejących traktów światłowodowych.
cz
wt, 02 października 2007 22:28
Data ostatniej edycji: śr, 03 października 2007 08:00:02

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę