Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Głośna demonstracja pracowników szpitala

„Lekarze strajkują, pielęgniarki głodują”, „Lekarze nie lubią chorych, ale lubią kasę”, „Nasze drogi się rozeszły” - takie hasła widnieją na transparentach, z którymi rano demonstrowali pracownicy Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Wyszli przed szpital, aby zaprotestować przeciwko zamykaniu szpitalnych oddziałów za co ich zdaniem są odpowiedzialni są lekarze stawiając wygórowane żądania finansowe.


Przed budynek szpitala wyszły pielęgniarki, sanitariusze i pracownicy administracji – łącznie około 300 osób. Na początku demonstrowali chodząc w kółko po podjeździe tuz przed budynkiem szpitala, a po kilkudziesięciu minutach przeszły na szpitalny parking chodząc tuz przy Alei Piłsudskiego. Demonstrujący, przy syrenach karetek pogotowia i hałasie uderzanych plastikowych butelek wznoszą okrzyki mi.n. „lekarze wyjdźcie do nas” i hałasując uderzając plastikowymi butelkami.

Wczoraj dzisiejsi demonstranci wystosowali list otwarty do mieszkańców Łomży. Napisali w nim, że „nasze stanowiska pracy są zagrożone, gdyż grupa zawodowa lekarzy swoją postawą doprowadziła do zadłużenia szpitala i likwidacji niektórych oddziałów. Wkrótce stracą pracę, wbrew swojej woli, nie tylko pielęgniarki, ale również pracownicy administracji i sekcji technicznej. Wygórowane roszczenia lekarzy, przekraczające granice zdrowego rozsądku i możliwości finansowych tego szpitala, stanowią realną groźbę odebrania nam i naszym rodzinom chleba, a pacjentom zdecydowanego ograniczenia dostępu do leczenia.
Strajk lekarzy doprowadził do zamknięcia Oddziału Zakaźnego, a w niedalekiej przyszłości do sprzedaży budynku wraz z gruntem, na którym szpital zakaźny się znajduje. Leczenie naszych pacjentów będzie odbywać się teraz 60-80 km dalej.(...)”
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę