Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Obóz hufca w Suchej Rzeczce

12 lipca 2007

12 lipca 2007 roku zaczął się długo oczekiwany obóz hufca ZHP Ziemi Łomżyńskiej. Ponad 100 osób przyjechało do bazy harcerskiej hufca Augustów nad jeziorem Serwy w Suchej Rzeczce, aby miło i pożytecznie spędzić wakacyjny czas w harcerskim gronie.
Cały obóz został podzielony na 3 podobozy- zuchowy, harcerski i starszoharcerski; w każdym były 2 drużyny obozowe. Zuchy – „Smerfiaki” i „Gumisie”, harcerze – „Plemię Makumby” i „Władcy Lasu”, harcerze starsi – „Papierzani Puchatka” oraz „I co się tak głupio patrzysz”.Cały obóz został podzielony na 3 podobozy- zuchowy, harcerski i starszoharcerski. W każdym były 2 drużyny obozowe. Zuchy – „Smerfiaki” i „Gumisie” z 10 Gromady Zuchowej „Bractwo tęczy” ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży oraz z 3 Gromady Zuchowej „Przyjazna ferajna” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zambrowie, harcerze – „Plemię Makumby” z 15 Gromady Zuchowej z Jedwabnego oraz „Władcy Lasu” z 33 Zambrowskiej Drużyny Harcerskiej, 44 Zambrowskiej Drużyny Harcerskiej z SP nr 4 z Zambrowa oraz z 17 Łomżyńskiej Drużyny Harcerskiej z Łomży. Harcerze starsi – drużyna „Papierzaki Puchatka” to członkowie 11 SDS „Exodus” oraz 13 ŁDH „Agada” oraz „I co się tak głupio patrzysz” – 6 Drużyny Harcerskiej z Czyżewa , 14 Drużyny Harcerskiej z Rosochatego oraz reprezentantów 4 ŁDH „PANTEON”.

Na obozie mieliśmy także znaczną grupę uczestników niezrzeszonych, którzy bardzo szybko wtopili się w zajęcia harcerskie na obozie.
Pierwszy gwizdek oboźnego (pwd. Paweł Staszewski), pierwszy apel i… obóz rozpoczęty! : ) Harcerze i harcerze starsi nie mogli się oprzeć i spali w namiotach, natomiast nasze dzielne zuchy mimo szczerych chęci musiały spać w zuchówce.
W czasie obozu uczestnicy mieli wiele zajęć, m.in. zwiady terenowe (w czasie których punktem docelowym był często sklep spożywczy), biegi patrolowe, symulacje.. Były zajęcia z pierwszej pomocy i survivalu, z terenoznawstwa.. Każdego wieczora siedzieliśmy przy ognisku, dużo śpiewaliśmy przygotowując się do Festiwalu Piosenki i Szantowiska.

Niestety ratownik miał do nas nie po drodze, więc nie mogliśmy się kąpać, ale w co upalniejsze dni (a trochę ich było!) moczyliśmy nóżki pod czujnym okiem kadry programowej, najczęściej druhny komendant. Na pewno nie zapomnimy wycieczki do Augustowa na basen-w upalny dzień właśnie tego nam było trzeba!
Warto dodać że w czasie obozu zuchy złożyły Obietnicę Zucha, a harcerze Przyrzeczenie Harcerskie! Natomiast dh Małgorzata Modzelewska złożyła Zobowiązanie Instruktorskie. Wszystkim Gratulujemy! „idziemy naprzód i ciągle pniemy się wzwyż…” : )
Niestety, 25 lipca przyjechały autobusy i zabrały nas do domu… Nie chcieliśmy wracać, ale rodzice chyba mieli już dość tej trzynastodniowej rozłąki. To nic, już za rok następny obóz!

Kadrę obozu stanowili:
komendantka -hm. Dorota Górska
z-ca ds. programowych -pwd. Adam Mazewski
oboźny -pwd. Paweł Staszewski

Kadra kolonii zuchowej:
"Gumisie"
-dh. Dorota Wierzbowska -opiekun;
-Olga Sadowska, Natalia Kłosińska -kadra młodzieżowa

"Smerfiaki"
dh. Marta Jasionowska -opiekun,
Małgorzata Ingielewicz, Łukasz Wierzbowski

Kadra podobozu harcerskiego:
„ Władcy lasu”
-dh. Jolanta kobielska – opiekun,
-Ania Tomaszewska, Kamila Gregorek – kadra młodzieżowa „ Plemię Makaumby” – pwd. Małgorzata Modzelewska – opiekun,
-Ewelina Modzelewska, Rafał Kenigsman – kadra młodzieżowa

Kadra podobozu starszoharcerskiego:
„Papierzaki Puchatka” – Monika Rosochacka, pwd. Adam Mazewski – opiekunowie, -Paweł Kaszuba– kadra młodzieżowa
„I co się tak głupio patrzysz”
– pwd. Małgorzata Gołaszewska – Zaręba – opiekun,
-Mateusz Plona, Martyna Gołaszewska – kadra młodzieżowa

Pion. Anna Rutkowska, 13 ŁDH "GAD"

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
e-mail hufca:
lomza@zhp.pl


Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63


Dane finansowe
Numer konta: Alior Bank 19 2490 0005 0000 4500 7571 1446
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę