Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 lipca 2024 napisz DONOS@

Straty mleczarni z Zambrowa pokryją zambrowscy rolnicy

Walne zebranie członków Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL w Grajewie przyjęło uchwałę, w której zapisano, że 18 mln z niemal 21 milionów zł strat byłej już Spółdzielni Mleczarskiej z Zambrowa ma być pokrytych przez udziały rolników dostawców mleka do tej spółdzielni. Cały „holding” Mlekpol – sześć zakładów mleczarskich w północno-wschodniej Polsce - będzie partycypował tylko w poryciu około 2,8 mln zł strat przejętej pod koniec ubiegłego roku mleczarni.

Spółdzielnia Mleczarska w Zambrowie została włączona do Mlekpol jesienią ubiegłego roku. Niemniej dopiero w czasie sporządzania bilansu finansowego zambrowskiej spółdzielni na zakończenie jej działalności z dniem 31 października 2003 r. okazało się, że w dokumentach są dopisy powodujące wzrost wartości zapasów o ponad 6 mln zł, co zmniejszało zły wynik finansowy zakładu. Powołani przez Mlekpol biegli rewidenci ocenili, że w rozliczeniu za 2002 rok ukryto stratę ponad 9 mln zł, a po doliczeniu strat za 2003 rok w sumie uzbierało się niemal 21 milionów złotych na minusie.

Zarząd Mlekpolu zapowiedział że straty spółdzielni z Zambrowa będą pokryte z funduszu udziałowego spółdzielni, czyli udziałów wniesionych przez dostawców mleka tego zakładu. Takiemu postanowieniu przeciwstawiają się rolnicy z okolic Zambrowa, argumentując, że to nie oni doprowadzili do strat. Ich zdaniem po przejęciu zakładu w Zambrowie przez grajewski Mlekpol zobowiązania powinny być rozłożone na wszystkich członków „holdingu” Mlekpol, a nie tylko tych z zakładu w Zambrowie.

Dodajmy, że sprawę wykrytej przez biegłych rewidentów straty mleczarni w Zambrowie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Łomży. Na razie nikomu nie postawiono zarzutów.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę