Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Gierowski odwołany z Rady Nadzorczej PEPEES SA

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Przedsiębiorstwa Przemysłu Spożywczego PEPEES SA obradujące w piątek (25.06.2004r) odwołało Józefa Huberta Gierowskiego z pełnienia funkcji Członka Rady Nadzorczej spółki. Dodajmy, że Józef Gierowski jest głównym udziałowcem PEPEES SA. Sam ma ponad ćwierć miliona sztuk akcji PEPEES - to jest niemal 22% wszystkich akcji spółki. W Radzie Nadzorczej łomżyńskiego PEPEESu zasiadał od 2000 roku, a teraz sam złożył rezygnację.

Józef Hubert Gierowski przez wiele lat uważany był za jednego z najbogatszych Polaków. W 1999 roku w rankingu Wprost „100 najbogatszych Polaków” zajął 38 miejsce, a dwa lata później 41. Od zatrzymania przez prokuraturę wiosna 2003 roku byłego prezesa PEPEES SA Andrzeja Mazurkiewicza i byłego dyrektora finansowego spółki Tomasza Grodzkiego – Hubreta Gierowskiego w Łomży nie widuje się.

Józef Gierowski z wykształcenia architekt, syn znanego malarza abstrakcjonisty Stefana Gierowskiego. Wyjechał z Polski w 1979 r., na stałe mieszka w Paryżu. Za gra-nicą, w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Francji i krajach Ameryki Łacińskiej zajmował się handlem dziełami sztuki i projektowaniem. W ten sposób zarobił pierwszy milion dolarów. Na początku lat 90. zaczął inwestować na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Majątek przyniosły mu m.in. inwestycje w Vistulę, Universal i Bank Śląski. Od kilku lat jego strategia polega na skupowaniu akcji spółek o rozproszonym akcjonariacie, aby po uzyskaniu dominującej pozycji sprzedać je z dużym zyskiem inwestorowi strategicznemu. W roku 2000 Gierowski skupował akcje łomżyńskiego Pepeesu. Gierowski inwestuje też w nieruchomości. W roku 2000 stał się właścicielem tzw. błękitnego wieżowca w Warszawie. (dane o H G. za WPROST)

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę