Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Greenpeace zapowiada obronę Doliny Rospudy

Główne zdjęcie
Ludzie na drzewie!!! Ścinka grozi śmiercią. (fot. archiwum)

Za dwa tygodnie kończy się okres ochronny lęgu ptaków, i rozpoczną się prace ziemne i budowlane nad rzeką Rospudą zapowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. „Będziemy robić wszystko, by zatrzymać zniszczenie – odpowiada Maciej Muskat, dyrektor Greenpeace Polska.

- Greenpeace wraz z innymi organizacjami oraz ludźmi z Polski i zagranicy będzie bez użycia przemocy bronić Doliny Rospudy do czasu, aż sprawiedliwości stanie się zadość – mówi Maciej Muskat. - Nie godzimy się na taką wizję Polski, w której rozwój mierzony jest liczbą TiRów rozjeżdżających najcenniejsze obszary naszego kraju. Rządzący zapomnieli, że w dłuższej perspektywie ludzie zależni są przede wszystkim od przyrody, a nie od TIRów i zamierzamy im o tym przypomnieć. Wizja, w której natura jest całkowicie poddana myśleniu typu „po nas choćby potop”, dominowała w PRL-u i czas z nią definitywnie skończyć - podkreśla Muskat.

Obwodnica Augustowa, która ma być częścią międzynarodowego korytarza transportowego  Via Baltica ma 500-metrową estakadą przecinać cenną przyrodniczo dolinę rzeki Rospudy. Ekolodzy uważają, że obwodnicę można poprowadzić innym wariantem z ominięciem cennej doliny. Zimą przez kilkanaście dni ekolodzy koczowali nad Rospudą manifestując swoje niezadowolenie z decyzji władz polskich. Teraz wynika, że od 1 sierpnia ponownie rozbiją tu swoje namioty...  Nieoficjalnie mówi się, że ekologów może tu przyjechać nawet tysiąc.

Inwestycji w dolinie Rospudy sprzeciwiają się także urzędnicy unijni. Komisja Europejska skierowała sprawę przeciwko Polsce do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.
   

    zobacz: fotorelację z zimowego obozu ekologów w dolinie Rospudy

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę