Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.parkiet.com

Szeptel stanie na czele grupy telekomunikacyjnej

Szeptel SA buduje platformę usług telekomunikacyjnych i przekształca się w Grupę Telekomunikacyjną Szeptel. Konsolidacja ma pozwolić na zwiększenie dynamiki przychodów do 29 mln zł i zysku netto na poziomie 4 mln zł na koniec 2004 roku, zapowiedział zarząd spółki na specjalnej konferencji prasowej w środę.

"Będzie to pierwsza taka platforma w Polsce, stworzona przez Media-Net Interactive, Legion Polska, Inter Kontakt, Telestar oraz operatora telefonii stacjonarnej Szeptel" - podkreśla Leszek Kułak, wiceprezes Szeptel.

Na razie Szeptel nie przewiduje powiązania kapitałowego. Według zarządu spółki Grupa Telekomunikacyjna ma działać na zasadzie współpracy wszystkich zaangażowanych w niej firm. Ma to pozwolić na osiągnięcie synergii i zmniejszenia kosztów działalności na pewnych obszarach.

"Zwiększenie przychodów w 2004 roku ma nastąpić między innymi dzięki integracji usług w grupie. Na koniec 2005 roku, szacujemy zwiększenie przychodów Szeptel dzięki współpracy w grupie do kwoty 50 mln zł" - powiedział Kułak.

Szeptel planuje m. in. zwiększyć liczbę abonentów z 19 tys. do 22 tys., pozyskując również klientów biznesowych oraz 1 tys. klientów usług szerokopasmowego dostępu do internetu, z których aktualnie korzysta 500 osób.

Wiceprezes przyznał, że rozwój pewnych usług związany jest z powodzeniem toczących się obecnie rozmów z TPSA. Bez dostępu do tzw. punktów styku w sieci TP może poważnie utrudnić realizacje planów.

"Myślę, że w tym miesiącu zakończymy pomyślnie te rozmowy" - dodał Kułak.

Głównymi akcjonariuszami spółki są Caterham Financial Management Ltd., Media-Net Interactive i Andrzej Piechocki (wraz z podmiotem powiązanym spółką T.I.Dedal), którzy posiadają odpowiednio: 9,44%, 6,90,% i 12,06% głosów na WZ.

Spółka Szeptel SA miała po audycie 4,41 mln zł straty netto w 2003 roku wobec 49,09 mln zł straty rok wcześniej. Przychody wyniosły 18,59 mln zł wobec 19,67 mln zł rok wcześniej.

W pierwszym kwartale 2004 roku spółka zanotowała przychody na poziomie 5,49 mln zł, uzyskując zysk netto wysokości 2,5 mln zł.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę