Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@

Dyrektor szpitala zawieszając oddziały mógł popełnić przestępstwo - twierdzą strajkujący lekarze

W piątek do Prokuratury Rejonowej w Łomży miało wpłynąć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez dyrektora łomżyńskiego szpitala. Zawiadomienie wysłał Zakładowy Komitet Strajkowy OZZL przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, który twierdzi, ze decyzja o zawieszeniu funkcjonowania oddziałów okulistyki i laryngologii stwarza zagrożenie zdrowotne dla mieszkańców Łomży i okolic, „ponieważ całkowicie pozbawia chorych dostępu do świadczeń medycznych z zakresu okulistyki i laryngologii w godzinach popołudniowych i nocnych”.

- Decyzja dyrektora o zawieszeniu oddziałów stwarza również zagrożenie dla ofiar wypadków, pacjentów z urazami głowy, chorych neurologicznych, internistycznych oraz wcześniaków z podejrzeniem retinopatii, ponieważ uniemożliwia dostęp do pilnych konsultacji okulistycznych oraz ratujących życie zabiegów laryngologicznych – podkreśla dr Leszek Kołakowski.
Strajkujący lekarze w specjalnym oświadczeniu skierowanym do lokalnych mediów napisali, że są przeciwni takiemu postępowaniu i nie będzie ponosić odpowiedzialności za możliwe tragiczne następstwa takich decyzji dyrektora szpitala.
„Działania tego typu są sprzeczne z regułami prowadzonego przez nas protestu w trakcie którego staramy się zagwarantować bezpieczeństwo pacjentów w zakresie ochrony ich zdrowia w sytuacji nagłych zachorowań i stanów zagrażających życiu” – czytamy w oświadczeniu.

Jak wyjaśnia Kołakowski właśnie dlatego lekarze zawiadomili prokuraturę o możliwości popełnienia przez dyrektora szpitala przestępstwa. W piątek po południu w prokuraturze o takim  zawiadomieniu nic nie wiedziano. Prokurator Rejonowy Tomasz Wilk tłumaczył, że jeśli złożono je w piątek, na jego biurko trafi dopiero w poniedziałek.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę