Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Strajk lekarzy: pacjenci bezpieczni, szpital traci...

Trzeci tydzień strajku rozpoczynają lekarze z łomżyńskiego szpitala. Akcja strajkowa zorganizowana został przez tutejszych oddział Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy rozpoczęła się 21 maja. Tymczasem przeciągający się strajk pogarsza sytuację finansową szpitala. Jak mówi dyrektor szpitala Marian Jaszewski placówka codziennie traci ok. 100 tys zł.

Od 21 maja łomżyński szpital pracuje jak na ostrym dyżurze. Na specjalistyczną pomoc medyczną mogą liczyć tylko ci pacjenci, którzy trafiają tu w stanie zagrożenia życia. Nie pracują przyszpitalne przychodnie specjalistyczne i pracownie diagnostyczne, na szpitalnych oddziałach wstrzymano planowe zabiegi operacyjne...
Dyrektor łomżyńskiego szpitala Marian Jaszewski zapewnia, że strajk lekarzy, choć dotkliwy, jest bezpieczny dla pacjentów.
- Nikt z tego tytułu nie umrze. Nie powinien także popsuć się znacznie stan jego zdrowia – mówi Jaszewski dodając, że w okresie strajku dużo więcej pracy ma szpitalny oddział ratunkowy, który nie strajkuje.
Tymczasem przeciągający się strajk ma także skutki finansowe. Z dnia na dzień pogarsza się sytuacja finansowa placówki. Jak mówi dyrektor Jaszewski szpital codziennie traci ok. 100 tys zł.
- Mimo strajku w szpitalu jest leczonych blisko 400 pacjentów – podkreśla Jaszewski. - Teraz jest tylko kwestią jak długo to będzie trwało. Może się okazać, że tych środków, które wypracowujemy zabraknie na bieżące potrzeby – mówi.
Część pracowników szpitala, którzy normalnie pracują obawia się, że strajk lekarzy może doprowadzić do opóźnień w wypłacie wynagrodzeń. Dyrektor Jaszewski zapewnia jednak, że wszelkie środki, które na konta szpitala spływają są trzymane na potrzeby czerwcowej wypłaty.
- Poleciłem pani księgowej wstrzymanie wszelkich płatności, no chyba że zagrażałoby to wejściem komornika, do czasu wyjaśnienia sytuacji. Nie chciałbym doprowadzić do skłócenia załogi, a do tego by doszło gdyby nie było pieniędzy na wypłatę wynagrodzenia... - mówi dyrektor szpitala.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę