Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Zucholandia 2007

18 maja 2007 Łomża

18 maja kilka osób z „Agady” i „Exodusa” zebrało się w przedszkolu nr 9, aby pomóc phm. Tomaszowi Nidzgorskiemu w organizacji ZUCHOLANDII. Część z nich była tam już we czwartek wieczorem i pomagała rozstawiać namioty.
W piątkowy poranek na terenie Publicznego Przedszkola Nr 9 w Łomży odbyło się spotkanie zuchów, harcerzy i przedszkolaków pod hasłem: “Wszystkim jest z zuchem dobrze! Znamy zasady ruchu drogowego”. W spotkaniu zorganizowanym przez Przedszkole Nr 9 i Komendę Hufca ZHP w Łomży udział wzięło około 300 (!!) dzieci z Łomży i Zambrowa, a także z Ośrodka dla uchodźców w Czerwonym Borze. Była to już druga edycja imprezy, której głównym celem jest podsumowanie programu “Bezpieczny przedszkolak” .(przypominam -w ubiegłym roku tematem przewodnim „Zucholandii” była zabawa w Indian).

Ponadto ma ona również za zadanie integrację dzieci i zuchów z różnych środowisk, propagowanie zdrowej aktywności ruchowej, zapoznanie z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz bezpieczną i dobrą zabawę.
Pogoda sprzyjała-słonko świeciło, wiał letni wiaterek… Każdy patrol na początku dostał duże planszę, na które dzieci naklejały naklejki otrzymane po wykonaniu zadania na każdym z punktów. Pierwszym punktem była „straż pożarna”, gdzie dzieci musiały odpowiedzieć na parę podstawowych pytań (pod jaki numer dzwonimy do strażaków, jak ubiera się pan strażak itp.).Na drugim punkcie - u pielęgniarki - każdy mógł się zważyć i zmierzyć.

Trzeba było również zaliczyć tor przeszkód, odwiedzić pana policjanta, stawić się na punkcie pierwszej pomocy czy wejść pod stromą górkę przy pomocy liny. Każda grupa musiała też wykazać się zdolnościami artystycznymi i namalować obrazek na ostatnim punkcie. Po skończonej zabawie każdy dostał pyszną bułeczkę z twarożkiem i kompocik, a następnie rozstrzygnięto konkurs. Dzieci poszły do przedszkola, a my zajęliśmy się składaniem namiotów. Warto dodać, że biedny Maciek-ku uciesze dzieci- paradował w gorącym stroju świerszcza.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną Zucholandii -już za rok!

pion. Anna Rutkowska

 

Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
tel. (86) 216 41 97
GG: 3079355
e-mail hufca

Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63

Księga gości
Wpisz się!
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę