Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Majówki harcerskie -"Suma wszystkich strachów"

4 maj 2007

„W drogę, póki serce młode!
Póki jeszcze sił wystarczy, by wyruszyć pod wiatr!...”


Łomżyńska Drużyna Wędrownicza „Suma Wszystkich Strachów” postanowiła, że koniecznie trzeba wykorzystać piękną majową pogodę i dużo wolnego czasu, by wędrować bezdrożami pięknej łomżyńskiej ziemi! Spakowaliśmy plecaki (prowiant+woda, aparat fotograficzny, lornetka…), włożyliśmy wygodne buty na nogi, okulary przeciwsłoneczne na nosy i… w drogę, póki serce młode!:) Wystartowaliśmy z Łomży, natomiast za cel naszego włóczenia się obraliśmy bazę harcerską w Nowym Młynie. Trzeba przyznać, że przygód było co niemiara.

Przeszliśmy przez skansen w Nowogrodzie, skąd rozciągały się przepiękne widoki, „sępy” krążyły nad naszymi głowami:), znaleźliśmy coś, co wyglądało prawie jak bunkier, goniła nas rogacizna w liczbie 1, niektórzy sprawdzali, czy ich buty przemakają w strumyku (nie przemakają)… A gdy dotarliśmy do Nowego Młyna, dołączyła do nas reszta wędrowników (tylko dh Stachu dołączył późnym wieczorem), a wtedy już mieliśmy całe popołudnie na… „biesiadę”! Tzn. pieczenie macy na ognisku oraz konwersacje na tematy z wielu dziedzin.

Należy też wspomnieć, że rozłożyliśmy sobie namiot „apartamentowy” (co z tego, że na 1 noc…), z którego byliśmy bardzo dumni! Dzień zwieńczyliśmy śpiewami przy ognisku. A wieczorem… nastąpiła mała uroczystość po drugiej stronie Rózi. Przy małym, obrzędowym ognisku 2 wędrowniczki otrzymały naramienniki wędrownicze! Gratulujemy! A następnego dnia część z nas ruszyła z powrotem do domu, natomiast większość z nas została na biwaku majowym „AGADY”.

drużynowa ŁDW „SWS”
phm. Sandra Znoińska

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
biuro hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
e-mail hufca:
lomza@zhp.pl


Dane do faktur:
ZHP Chorągiew Białostocka
ul. Pałacowa 3/1
15-042 Białystok
NIP 542 021 16 63


Dane finansowe
Numer konta: Alior Bank 19 2490 0005 0000 4500 7571 1446
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę