Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Łomża na kasę też się załapała...

Po naszej publikacji z połowy maja i ostrych reakcjach łomżan, na karygodny podział środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007 – 2013 na tzw. projekty kluczowe Urząd Marszałkowski w Białymstoku zmienił ten wykaz. Do starego (z 16 maja) nie załapał się nawet jeden projekt z Łomży, w nowym (z 28 maja) są już cztery nasze na łączną kwotę niemal 100 mln zł. W Łomży za pieniądze z UE mamy zmodernizować drogi, skończyć stadion i zbudować basen...


Jak informuje Grażyna Sobecka p.o. wicedyrektora Departamentu Informacji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku zakończyła się ocena projektów zgłoszonych do Indykatywnego Wykazu Indywidualnych Projektów Kluczowych, które będą finansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007 - 2013 w procedurze pozakonkursowej. Z dniem dzisiejszym rozpoczyna się 30-dniowy proces konsultacji społecznych. W tym okresie będą przyjmowane uwagi dotyczące projektów umieszczonych na liście. Kolejnym krokiem będzie uzyskanie opinii Stałej Konferencji Współpracy przy Wojewodzie Podlaskim. Zakończenie procesu tworzenia Indykatywnego Wykazu Indywidualnych Projektów Kluczowych będzie ostatecznie decyzją Zarządu Województwa.   

Komisja Wstępnej Oceny Projektów Kluczowych pozytywnie oceniła następujące projekty z Łomży: usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży na łączną kwotę 48,5 mln zł., modernizacja stadionu miejskiego w Łomży – II etap – 22 mln zł, budowa miejskiej pływalni za 18 mln zł i zgłoszony przez Diecezję Łomżyńską projekt renowacja zabytkowych obiektów kultury oraz rozbudowa Muzeum Diecezjalnego w ramach kompleksu  „Narew” na łączną kwotę 9,5 mln zł.


zobacz:  Nie dla nas miliony...

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę